Gry

Kingdom Come: Deliverance z nowościami [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Po naprawieniu tego, co było nie tak z grą Kingdom Come: Deliverance twórcy zabrali się za nowości. Na początek pojawia się „tryb hardkorowy”, a w drodze są cztery duże rozszerzenia i kilka mniejszych aktualizacji.

Aktualizacja, 2 lipca 2018: Ekipa Warhorse opublikowała film, w którym przedstawia nowości w grze Kingdcom Come: Deliverance, o których pisaliśmy pod koniec czerwca (znajdziecie to nieco niżej). Przede wszystkim możemy przyjrzeć się rozszerzeniu From The Ashes i posłuchać, co na jego temat mają do powiedzenia twórcy.

Zapowiedziano, że to pierwsze DLC ujrzy światło dzienne jeszcze w lipcu i będzie miało dość poważny wpływ na rozgrywkę – „ Masz możliwość wzięcia udziału w odbudowie wioski i doświadczenia problemów, jakie pojawiają się przy tworzeniu nowej osady. [...] Musisz decydować o kolejności stawiania kolejnych budynków i zatrudnianiu nowych osób, a także rozstrzygać spory pomiędzy mieszkańcami” – możemy przeczytać na karcie dodatku.

„Czekają cię trudne decyzje, ponieważ każdy budynek jest unikatowy, wymaga innych materiałów, pozwala na inne ulepszenia. […] Po ciężkim dniu pracy [można] się trochę rozerwać, udać się na konną przejażdżkę, zagrać w kości w miejscowej karczmie, zmierzyć się z przeciwnikami na arenie walki lub po prostu odpocząć w swoim komfortowo urządzonym domu”.

 

News, 26 czerwca 2018: Owszem, ma swoje niedoskonałości, ale nie przeszkadza to w stwierdzeniu, że Kingdcom Come: Deliverance to bardzo dobra gra. W dodatku ta czeska perełka z akcją w średniowieczu po udostępnieniu łatek daje coraz mniej powodów do irytacji, więc osoby, które wstrzymywały się ze sprawdzeniem tego tytułu, mogą powoli się do niego przymierzać. Tym bardziej że wkrótce zaoferuje on graczom jeszcze więcej.

A właściwie ta przyszłość zaczyna się już teraz, ponieważ w najnowszej bezpłatnej aktualizacji pojawia się „tryb hardkorowy”. Gracze, którzy nie boją się wyzwań, mogą spróbować swoich sił w tej formie zabawy w Kingdom Come: Deliverance, w której trzeba wybrać dwie cechy negatywne bohatera (np. zwiększone obrażenia czy dłuższe dochodzenie do siebie po pobudce), wszędzie podróżować samodzielnie oraz zapomnieć o pozycjonowaniu na mapie i prostym zapisie stanu gry.

Kingdom Come: Deliverance hardcore

Na dniach ukaże się również rozszerzenie From the Ashes, w którym pojawi się bardzo ciekawa opcja. Gracz będzie mógł mianowicie… odbudować wioskę według własnego projektu. Będzie to wiele kosztować – nie tylko pieniędzy, ale też wysiłku w zdobywaniu kluczowych surowców. Równocześnie jednak odbudowana (i dobrze funkcjonująca, a zarządzanie nią również spocznie na barkach gracza) wioska może być bardzo opłacalna. 

Kingdom Come: Deliverance DLC

Jak widać na powyższym obrazku, „tryb hardkorowy” to pierwsza z pięciu atrakcji dodatkowych przygotowanych przez ekipę Warhorse, a From the Ashes to pierwsze z czterech zaplanowanych DLC. Dwa kolejne – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon oraz Band of Bastards – zadebiutują jeszcze w tym roku, a ostatnie rozszerzenie – A Woman’s Lot – na początku przyszłego.

Źródło: PC Gamer, Windows Central, Warhorse Studios

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  phlawski
  7
  Nooo, to jak oni już to wszystko wydadzą, to ja sobie to kupię w jednej paczce GotY (czy łotewer) i wtedy spokojnie przejdę :)
  • avatar
   raffal81
   1
   Jeszcze niech popracują nad optymalizacją ;)))))
   • avatar
    Blackshadow
    1
    Mogliby dać jakiś normalny system walki
    • avatar
     legoras
     -3
     No tak.. a narzędzia moderskie dzieki którym gra ŻYJE, na samym końcu jak 95% graczy będzie ją miało głęboko gdzieś.
     Jakim trzeba być ułomem aby takie coś zrobić... Pewnie będzie jeszcze jak do wiedźmina 3, popierdółka a nie narzędzia moderskie.
     • avatar
      wojciechu15
      0
      Od samego początku pisaliśmy w temacie na forum, że jednym z problemów gry jest zbyt łatwe zarabianie pieniędzy i brak możliwości ich wydawania. Chyba było wiele takich głosów, że zdecydowali się dodać budowanie osady.