• benchmark.pl
 • newsy
 • Przenośny dysk Kingston DataTraveler Workspace z technologią Windows To Go

Przenośny dysk Kingston DataTraveler Workspace z technologią Windows To Go

przeczytasz w 2 min.

Dobry do biura

Kingston DataTraveler Workspace dysk zdjęcie

W ofercie firmy Kingston pojawiły się przenośne nośniki DataTraveler Workspace, które są zgodne z certyfikatem Windows To Go i umożliwiają instalowanie i uruchamianie systemu operacyjnego Windows 8.

Niedawno pisaliśmy o przenośnym dysku WD My Passport Enterprise z technologią Microsoft Windows To Go. Podobne rozwiązanie zaprezentowała firma Kingston, tyle że już w znacznie bardziej kompaktowej formie.

Kingston DataTraveler Workspace przypomina popularnego pendrive'a (komunikuje się za pomocą interfejsu USB 2.0/3.0) i dostępny jest w wersjach o pojemności 32 GB, 64 GB oraz 128 GB (ostatnia wykonywana na zamówienie). Konstrukcja ta może się pochwalić transferami dochodzącymi do 250 MB/s podczas zapisu i odczytu danych, 9800 IOPS podczas losowego zapisu 4 KB próbki oraz 22250 punktami w teście HDD Suite w benchmarku PC Mark Vantage. Jego wydajność jest więc zbliżona do dysków SSD.

Nastąpiła ogromna zmiana wśród dzisiejszych pracowników. Firma Kingston dzięki łączeniu innowacji daje swoim klientom możliwość bezpiecznego i efektywnego dostępu do sieci korporacyjnej, bez względu na to gdzie w danym miejscu na świecie się znajdują” – mówi Karri Alexion-Tiernan, Dyrektor Marketingu Produktów, Windows Enterprise, Microsoft. „Dzięki DataTraveler Workspace, klienci mają szansę doświadczyć pracy w systemie Windows 8, jedynie przy użyciu napędu USB”.

Kingston DataTraveler Workspace dysk zdjęcie

Główną zaletą nośnika jest zgodność z technologią Windows To Go, która udostępnia w pełni zarządzalny obszar roboczy systemu Windows 8, umieszczony na specjalnie skonfigurowanej pamięci rozruchowej USB. Funkcja ta umożliwia administratorom IT bezproblemową obsługę typowego dla pracowników mobilnych modelu pracy „przynieś własny komputer PC” oraz obsługę pracowników tymczasowych, którzy potrzebują dostępu do środowiska firmowego, bez konieczności obniżenia poziomu zabezpieczeń.

W ciągu ostatnich lat, wspólnie z firmą Microsoft ciężko pracowaliśmy nad nową pamięcią USB Flash, która spełnia wymagania Windows to Go, jednocześnie zapewniając wydajność, elastyczność oraz trwałość, do której klienci firmy Kingston zostali przyzwyczajeni” – dodaje Paweł Śmigielski dyrektor ds. Rozwoju na Europe Środkową i Wschodnią Kingston Technology. „Wraz z rozwojem rynku będziemy starać się wciąż dostarczać innowacji. Niezwykle cieszymy się, że jesteśmy jedną z firm produkujących sprzęt zgodny z certyfikatem Windows to Go.”

 Kingston DataTraveler Workspace dysk zdjęcie

Specyfikacja nośnika Kingston DataTraveler Workspace:

 • pojemność: 32 GB, 64 GB, 128 GB (na zamówienie)
 • interfejs: USB 2.0/3.0
 • transfery: 250/250 MB/s
 • ciągły losowy odczyt/zapis plików 4KB: 3750/9800 IOPS
 • wydajność w PCMark Vantage (HDD Suite): 22250 punktów
 • dodatkowe technologie: Windows To Go, TRIM, S.M.A.R.T
 • wymiary: 75,29 x 22,98 x 16,44 mm
 • temperatura pracy: 0 - 60 stopni Celsjusza

Kingston DataTraveler Workspace w wersji 32 GB został wyceniony na około 80 euro, natomiast w wersji 64 GB na 130 euro. Poniżej możecie zobaczyć filmik prezentujący to urządzenie.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w jubileuszowym konkursie organizowanym przez firmę Kingston.

Źródło: Kingston, Engadget

Strefa Windows 8

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Fajny, przydałby mi się taki :)
  • avatar
   pikolo000
   1
   dla przeciętnego użytkownika Windows To Go to nic nieznaczący bezsensu bajer i tak się z tego nie skorzysta bo funkcja ta tylko jest obsługiwana w Windows 8 Enterprise którego normalnym kanałem się nie kupi
   • avatar
    kynek_vava
    0
    ej no a gdzie komentarze z tego tematu? :

    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/urodzinowy-konkurs-kingston.html
    • avatar
     kukucz
     -1
     Ten pendrive nie jest z technologia "Windows to Go" tylko został przetestowany i Microsoft oficjalnie potwierdza, że prawidłowa działa z technologia "Windows to Go" systemu Windows 8 Enterprise, ajk to napisano w treści artykułu. Nagłówek kurde jak na Onecie.
     • avatar
      Konto usunięte
      -3
      A przy okazji witam ponownie, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie znany jako podróbka Morgiego :)