Aplikacje mobilne

Klawiatura Gboard działa już na Androidzie

przeczytasz w 1 min.

Klawiatura Gboard spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród korzystających z iOS. Wydaje się, że nie inaczej będzie także teraz.

Jakiś czas temu Google udostępniło klawiaturę Gboard dedykowaną smartfonom. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że trafiła ona na system iOS. Właściciele urządzeń z platformą Android musieli natomiast czekać, aż do teraz.

Nie zdecydowano się jednak na wypuszczenie oddzielnej aplikacji, ale na zintegrowanie Gboard z domyślną klawiaturą Google, co wydaje się to pomysłem trafionym.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć o omawianej propozycji to najprościej określić można ją jako połącznie klawiatury z wyszukiwarką internetową. Wszystko po to, aby w trakcie konwersacji można było zdecydowanie szybciej wyszukiwać informacje i dzielić się nimi z rozmówcą.


Klawiaturę Gboard pobrać można ze sklepu Google Play. Prócz przedstawionej wyżej funkcjonalności przynosi ona jednocześnie kilka innych nowości, między innymi wyszukiwarkę emotikonów, wyszukiwarkę GIF-ów czy opcję automatycznego przełączania między aktywnymi językami w trakcie pisania.

Klawiatura GboardKlawiatura Gboard

Klawiatura GboardKlawiatura Gboard

Źródło: Google, TechnoBuffalo

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HoseArkadioMorales
  9
  SwiftKey najlepsza
  • avatar
   pAwEx
   8
   Podane funkcje dla mnie są nieistotne. Zostanę przy Swiftkey
   • avatar
    Wiskas
    2
    No ja głównie siedzialem na googlowej, ostatnio na swift sie przenioslem ale najlepsza to chyba samsungowa....