Klawiatury

Klawiatura Logitech, chłodzenie Scythe i CoolerMaster - Opinie ze sklepu internetowego

przeczytasz w 1 min.

Bezprzewodowa klawiatura Logitech w zestawie z myszką, 120-mm wentylator Scythe oraz "chłodnica" do laptopów od CoolerMaster.

 • Logitech Cordless Desktop EX 100
  Klawiatura idealna, klawisze miękko lądują i delikatnie się odbijają, myszka świetnie wyprofilowana, jednak -1 punkt za problem z nadajnikiem - mianowicie klawiatura nie może być dalej niż metr w linii prostej.
   
 • Scythe Slip Stream 120 mm (1200 obr./min.)
  Jest to niewątpliwie dobry produkt. Wydajny; cichy na niskich obrotach (800 rpm i mniej) przy zachowaniu rozsądnej wydajności; dobry stosunek ceny do jakości. Niestety mam obawy odnośnie trwałości. Po jakiś ośmiu miesiącach (przez 90% czasu pracował na 700-800 rpm, co mogło tylko wydłużyć okres jego niezawodności) wentylator zaczął wpadać w wibracje, głośno przy tym terkocząc. Powyżej 600 rpm jest nie do wytrzymania. Z powodu wibracji (zachowuje się tak, jakby był źle wyważony) nie jest w stanie osiągnąć swojej nominalnej prędkości obrotowej. Na 12 V kręci się nieco poniżej 1000 rpm hałasując tak, jakby miał się zaraz rozpaść. Prawdopodobnie zawiodło łożysko. Trochę za krótko, nawet jak na łożysko ślizgowe (szczególnie że producent daje dwa lata gwarancji). Co gorsza nie widzę sensu wysyłania go na gwarancje (zapłacić połowę jego wartości za przesyłkę, czekać itp).
   
 • CoolerMaster NotePal Infinite - czarny
  Najważniejszą zaletą tej podkładki jest to, że po prostu działa i dobrze spełnia swoją podstawową rolę - chłodzenie laptopa. To solidny sprzęt za przystępną cenę. Plusem jest też trzystopniowa regulacja obrotów (wolne, średnie, szybkie) za pomocą przełącznika z tyłu. Wady, to hałas (słyszalny już na najwolniejszych obrotach, ale w praktyce bardzo nie przeszkadzający) oraz brak dodatkowych USB. Producent mógłby rozbudować ten model o hub na 2-4 USB, bo tego w typowych laptopach zawsze mało. Ogólnie jestem z tej podkładki bardzo zadowolony, chociaż nie jest idealna i dlatego nie wystawiam 10.
   

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dragon79
  0
  Mam w obudowie dwa wentylatory Scythe Slip Stream 120 mm (1200 obr./min.). Pracują od września 24/7 z krótkimi przerwami (urlopy, wyjazdy). Do tej pory nic się z nimi nie dzieje. Z odległości 50cm i więcej są w zasadzie niesłyszalne. U mnie pracują w zakresie prędkości obrotowych 600 - 800 obr/min.
  Możliwe, że problem zgłaszany jest spowodowany mocnym zanieczyszczeniem łopatek lub nieprawidłowym zamocowaniem w obudowie komputera.
  Osobiście polecam wentyl i wiem, że jak będę potrzebował to kupię taki sam model.