Filmy / seriale / VOD

Kompozytorka Natalie Holt o anulowanym Batgirl: “Pracowałam nad nim przez rok. To dość smutne, co się z nim stało”

przeczytasz w 1 min.

W sprawie anulowania “Batgirl” głos zabrała Natalie Holt, odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową do pechowej produkcji.

Batgirl anulowany

Na początku sierpnia gruchnęła informacja o tym, że znajdujący się na etapie postprodukcji nowy projekt Warner Bros – film “Batgirl” – został anulowany. Wywołało to niemałe zamieszanie wśród fanów DC, do których jeszcze niedawno docierały informacje o możliwości powstania sequela tytułu. 

Zorientowany wokół postaci Barbary Gordon / Batgirl z DC Comics film pochłonął łącznie około 90 mln dolarów, o nakładzie pracy twórców i obsady nie wspominając. Teraz głos w sprawie zabrała Natalie Holt – autorka muzyki do “Lokiego” i “Obi-Wana Kenobiego”, odpowiedzialna również za ścieżkę dźwiękową do anulowanej produkcji. Efekt jej ponadrocznej pracy miał obejmować około półtorej godziny muzyki. Nie kryje więc rozczarowania zaistniałą sytuacją. 

Natalie Holt o anulowanym Batgirl: “rozczarowujące”

Miałam napisane około półtorej godziny muzyki. Pracowałam nad nią przez rok. Więc tak, dość smutne, co się z nią stało [...]. Byłam na planie w zeszłe święta, Adil i Bilall naprawdę pokochali »Lokiego« i to dlatego zostałam wybrana do pracy nad »Batgirl«. Więc szkoda, że nie ujrzy światła dziennego po całym tym czasie, po spędzeniu roku przy pracy nad tym. To dość rozczarowujące

– wyznała Holt. 

Za tak radykalną decyzją Warner Bros, wedle nieoficjalnych informacji, stały dwie przyczyny: zbyt wysoki budżet jak na premierę w HBO Max oraz niesatysfakcjonujący odbiór podczas testowych pokazów filmu. 

Ta pierwsza wpisuje się w narrację, prowadzoną ostatnio przez Davida Zaslava, CEO Warner Bros. Discovery, który nową politykę przedsiębiorstwa podsumował słowami:

Nie znajdujemy ekonomicznego uzasadnienia dla drogich filmów, które pojawiają się od razu w streamingu. 

Źródło: Collider, Variety, materiały promocyjne

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  20
  2022 w skrócie:

  Zamieniamy każdą popularną rolę białego, hetero mężczyznę na czarną kobietę lesbijkę lub podobne i docieramy do najważniejszych mniejszości:
  -"kolorowi", a już w szczególności czarni, bo przecież Azjatów możemy pominąć
  -kobiety, bo przecież female power i feministki, równouprawnienie, kobiety też chcą mieć swojego batmana
  -LGBT, bo jak to, taka mała reprezentacja tej grupy co stanowi 5% świata, więc dajmy 50% reprezentacji w filmie i głównych rolach

  Tymczasem Topgun:
  -biały hetero mężczyzna z tradycyjnym romansem, dozą akcji, zwycięstwem i męstwem/bohaterskiem
  -zgarnia miliony :)
  -same pozytywne oponie :)

  ---

  I nie byłoby w tym nic złego, że tworzone są czarne / homo / kobiece postacie. Fajnie jak film ma dobrze napisane, unikatowe charaktery. No właśnie tylko na tym to polega - piszemy dobrze postać, a nie podmieniamy kopiuj wklej tylko z inną płcą, orientacją czy kolorem skóry. Pomijam już jak bardzo to rasistowskie i jakie to przęjęcie kulturowe - no ale te terminy działają tylko w jedną stronę i tylko biali mogą być rasistami oraz tylko na nich można krzyczeć, jak zrobią sobie afro czy dredy.

  A wystarczyłoby napisać porządnie nową, ciekawą postać.
  • avatar
   Smuga
   2
   Jedyne czego mi szkoda to Keatona którego chciałem zobaczyć ponownie w pelerynie, bo zapewne Flasha przez tego debila Ezrę Millera zaorają podobnie. A co do samego filmu - nic mnie nie obchodzi i gdyby nie Keaton to bym nawet kijem nie tknął.
   • avatar
    bomber2
    0
    Przydałaby się możliwość wyrzucenia obrazka w komentarzach... Z serii " i love democracy" ;)