Systemy operacyjne

Koniec autoodtwarzania w Windowsie??

przeczytasz w 1 min.

Koncern Microsoft poinformował, że w najbliższych systemach Windows nie pojawi się funkcja autoodtwarzania. Usunięcie jej ma być podyktowane względami bezpieczeństwa.

Funkcja ta jest znana już od wielu wersji systemów Windows. Gigant z Redmond zapewniał zawsze, że jest ona całkowicie bezpieczna. Jednak w ostatnim czasie tak gwałtownie wzrosła liczba szkodliwego oprogramowania, które próbuje dostać sie na nasze komputery przez urządzenia przenośne, że firma postanowiła usunąć tę funkcję.

Zniknie ona wkrótce prawdopodobnie nie tylko z Windows 7 ale także z Visty i XP, dla których zostaną wydane specjalne uaktualnienia. Jedynymy nośnikami danych, które nadal będą autoodtwarzane, będą płyty CD/DVD.

Źródło: Fudzilla

Więcej informacji o Windows 7

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  a to od kiedy nie ma szkodliwego oprogramowania na nosnikach optycznych??
  • avatar
   Kamikazepl
   0
   W sumie to dobrze, mało kto potrafił to wyłączyć. A jest to też bardzo denerwujące. Też nie wszyscy znają zagrożenia płynące z auto odtwarzania.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja tam sie ciesze, że tego nie będzie, bo czasami jest to bardzo denerwujące
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To teraz czekam aż mi to w linuksie zablokują, tylko znowu będzie ,że w windowsie to pierwsi wprowadzili...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Panda wprowadziła niedawno takie fajne małe narzędzie blokujące autoodtwarzanie zarówno w systemie, jak i na konkretnym pendrivie czy karcie pamięci. Nazywało się to chyba Panda USB Vaccine (albo Vaccination).
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie rozumiem po co blokować tę funkcję. Ja bardzo często z niej korzystałem i żadnych wirusów czy innego syfu nie miałem. Jak zawsze "wszystko dla bezpieczeństwa", a głupi użytkownik i tak odpali jakiegoś trojanka, a potem powie, ale mam beznadziejnego antywirusa.