Oprogramowanie

Koniec beta testów! Nowe Gadu-Gadu oficjalnie dostępne

przeczytasz w 2 min.

Po ponad pół roku od pojawienia się pierwszych informacji o rozpoczęciu prac nad kolejną wersją najpopularniejszego polskiego komunikatora – Gadu-Gadu, doczekaliśmy się finalnej wersji. W śród nowości jakie znajdziemy w najnowszej wersji jest m. in funkcja sprawdzania pisowni, zakładkowanie kolejnych okienek rozmów w jednym, możliwość umieszczenia awatarów przy kontaktach oraz odtwarzanie filmików z YouTube bezpośrednio w oknie rozmowy.

Firma GG Network podkreśla, że nowa wersja komunikatora została napisana przez programistów zupełnie od nowa. Do tej pory wielokrotnie przerabiany kod stawał się coraz mniej wydajny. Teraz komunikator ma być programem bardziej elastycznym, który w najbliższej przyszłości ma się ukazać w wersji na inne systemy operacyjne, np. Linux.

GG - oglądaj filmy w oknie rozmowy
Gadu-Gadu - oglądaj filmy z YouTube w oknie rozmowy

Nowa wersja komunikatora umożliwia prowadzenie rozmów w technologii VoIP, bezpieczne szyfrowanie hasła do profilu, a także automatyczną aktualizację, dzięki temu szerokie grono użytkowników ma szybki dostęp do poprawek usuwających błędy i poprawiających bezpieczeństwo. Długie rozmowy umilić może radio lub wbudowany odtwarzacz muzyki.
Fanów cytatów, powiedzonek, przysłów, mądrości ludowych oraz praw Murphy'ego ucieszy zapewne wiadomość o powiększeniu limitu znaków opisu z70 do 255.

GG- wiele rozmów w jednym oknie
GG- wiele rozmów w jednym oknie

W porównaniu z poprzednikami nowe Gadu-Gadu posiada jeszcze większe możliwości w zakresie prowadzenia rozmów poprzez przeglądarkę - teraz można nie tylko rozpocząć rozmowę tekstową, ale również zadzwonić do znajomego, ustawić status lub opis w swoim profilu, a nawet dodawać nowe kontakty do listy. Oto kilka przykładów:

Rozpoczęcie rozmowy tekstowej
gg://5555 - otwarcie pustego okna rozmowy z numerem 5555; gg://5555?text=Cześć - otwarcie okna rozmowy z numerem 5555 i wysłanie wiadomości o treści "Cześć".

Ustawianie statusu i opisu
gg:/set_status?description=Cześć - ustaw opis o treści "Cześć" gg:/set_status?status=hidden - zmień status na niewidoczny; gg:/set_status?status=hidden&description=Cześć - zmień status na niewidoczny i ustaw opis o treści "Cześć"

Po zakończeniu instalacji nowe Gadu-Gadu nie tylko automatycznie importuje listę kontaktów z poprzedniej wersji ale także archiwum rozmów. Dzięki temu można bezproblemowo rozpocząć korzystanie z najnowszej wersji.
Poniżej filmik prezentujący funkcjonalność nowej odsłony Gadu-Gadu:

Pobierz Nowe Gadu-Gadu

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MisiekSe
  0
  http://www.youtube.com/watch?v=W83uNT67Lh4
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   beznadziejne jest.. co tu duzo gadac..
   • avatar
    0
    Jak zwykle dodałem newsa pierwszy, lecz 'zaawansowany' miał pierwszeństwo. Mój był nr 16605, a ten jest nr 16607.

    Jak ja chciałbym też mieć taki przywilej...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     i tak aqq lepsze
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Lepsze, bo ma wiecej reklam ?:)

      Konnekt jest bez reklam.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       a ja i tak uzywam tlena :) duzo lepszy i wygodniejszy.... od wiekow w sumie :)
       a ze oblsuguje siec GG, to problem rozwiazany :)
       • avatar
        jogin211
        0
        dla mnie kupa.. używałem na siłę przez 2dni.. powróciłem do jakiejś starej archaicznej wersji, która mi najbardziej pasuje.
        sprawdzanie pisowni? może i ok- "dzieci neo" nauczą się ortografii (kiedyś się tego człowiek uczył w szkole tak jak i kaligrafii)
        skórki?!- bez komentarza.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         polecam AQQ ;) wiele bardziej ergonomiczne, funkcjonalne i oczywiście ładniejsze ;]
         • avatar
          muszi
          0
          Widziałem przez 5 minut, bawiłem się przez pół. Nie miałem GG od kilku lat. W nowy, wszystko jest pogmatwane. Nawet kolega co używa GG stwierdził, że zostaje przy 7. A ja po 5 latach z AQQ nie zamierzam go zostawiać :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Używam wersji 6.0 i jakoś zmiany specjalnie nie potrzebuję, prosty bez żadnych dupereli. Po komentarzach umieszczonych wyżej utwierdzam że do co stare i dobre zawsze będzie dobre :P
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Moim zdaniem powinni dla rodziców a raczej ich pociech wprowadzić. Defaultowy słownik z możliwością ustawienia go tak by wykrywał błędy a nie pokazywał ewentualnie za przyciskiem. Wiadomość można by było wysłać dopiero gdyby nie było błędów.

            i dzieciak się uczy i myślenie poprawia ?

            jak uważacie ?
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             I co tu takiego super?? Tlen ma sporo opcji. moze radia nie ma. Ale po co komu radio w komunikatorze ?! od tego sa odtwarzacze. Starają sie wepchac co sie da byle pokazac czego to konkurencja nie ma...
             i do tego łatwo można się WSZYSTKICH reklam pozbyć wiec nic nie zżera procesora...
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              ja również cały czas używam wersji 6.0 (winampa bodajże 2.9 hehe)
              klasyczna, najszybsza, najbardziej czytelna i powergg jeszcze częściowo dla niej działa ;D

              od wersji 7 zaczęło się zbyt kolorowo.. jednak niektórzy tak lubią. oby więc tylko nie zablokowano działania starych wersji a będzie każdy zadowolony.. ;)
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               ja dodam tylko, że w wersji 7 można było zmienić widok z kategorii na normalny - w nowym mi się nie udało (może mam zaćmienie) - fajne jest wyszukiwanie kontaktów :)

               ale zostaję przy 7ce - przynajmniej na razie :)

               a przy okazji to gdzieś w regulaminie GG jest że każdy kto używa lub KOMUNIKUJE SIĘ Z OSOBĄ UŻYWAJĄCĄ nieautoryzowanego klienta (miranda , AQQ, GG bez reklam itd) może zostać ukarany usunięciem konta :D:D:D:D