Ciekawostki

Polski muzyk podsłuchał rośliny - oto jakie dźwięki wydają

przeczytasz w 1 min.

Nintendo Game Boy to kultowa konsola, która pod koniec ubiegłego wieku była marzeniem wielu graczy. Okazuje się, że sprzęt możne mieć także inne zastosowaniach – polski muzyk wykorzystał go do… podsłuchiwania roślin.

Pamiętacie newsa o kopaniu kryptowalut na konsoli Game Boy? Stara konsola może mieć także inne zastosowania. Przykład? Podsłuchiwanie dźwięków roślin.

Podsłuchał rośliny za pomocą Game Boya

Odezwał się do nas jeden z czytelników, który funkcjonuje pod pseudonimem Green Jesus – jak sam siebie opisuje, jest muzykiem, producentem, a do tego eksperymentuje z dźwiękiem. Ostatnio przeprowadził dosyć nietypowy eksperyment.

Green Jesus wykorzystał urządzenie, które zamienia impulsy elektromagnetyczne przepływające na powierzchni liści na komunikaty MIDI (to cyfrowy interfejs instrumentów muzycznych do wymiany informacji między instrumentami elektronicznymi lub/i komputerami). Uzyskane komunikaty odczytano za pomocą syntezatora i zamieniono je na dźwięki (w tym przypadku akurat podłączono Game Boya z oprogramowaniem mGB).

Co z tego wyszło? Zobaczcie (albo raczej posłuchajcie) sami:

Musimy przyznać, że to chyba jedno z najdziwniejszych zastosowań konsoli, jakie mieliśmy okazję zobaczyć. A może Wy też przygotowaliście ciekawe eksperymenty z Game Boyem? Koniecznie pochwalcie się w komentarzach!

Źródło: YouTube @ nagrzybydolasu

Zobacz więcej o ciekawostkach:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Takie dźwięki wydaje gameboy, a nie rośliny. Roślina za pomocą impulsów tylko je wyzwala.
  • avatar
   Onix5
   1
   To najciekawsze zastosowanie konsoli o jakim słyszałem.
   Przyznam, że bardzo podobają mi sie dźwięki roślin z głośników Gameboya :)
   Super pomysł Green Jesus!
   • avatar
    Warmonger
    1
    No bez kitu, sprzęt to lewej to echo, którym pan producent bawi się sam. Nie ma to nic wspólnego z dźwiękami roślin.
    • avatar
     kitamo
     1
     Rosliny nie wydaja dzwiekow bo nie mają czym.
     • avatar
      OpusDei
      -1
      Nie pytajcie jak i skąd rozumiem rośliny ale już spieszę przetłumaczyć wam co ten chaszcz gada.
      Mianowicie nie wiem jak on dowiedział się o Sylwi Spurek ale wyraźnie gada tam o niej, że niby ma się ona odwalić od roślin i jeżeli już musi coś pożerać to niech wcina plastik a nie rośliny ..."szok i niedowierzanie".
      Tak na marginesie to Chińczycy produkują świetny plastikowy ryż, makaron i nawet jajka, niech się Sylwia zażera. Są tańsze w produkcji niż cena normalnych i chinole sprzedają je murzynom w Afryce -proszę sobie wygooglować.