Gry komputerowe

Masz kartę Radeon? Nie włączaj tej opcji, bo możesz dostać bana w grach

przeczytasz w 2 min.

Korzystacie z technologii AMD Anti-Lag+? Lepiej dwa razy się zastanówcie, bo włączenie funkcji może skutkować zbanowaniem w grach sieciowych.

Technologia AMD Radeon Anti-Lag+ to specjalna technologia do kart graficznych Radeon RX 7000, która miała poprawić wrażenia z rozgrywki w grach e-Sportowych. Dla niektórych może być to argument przy wyborze nowej karty graficznej do gier.

Zasada działania jest prosta. Funkcja AMD Radeon Anti-Lag ma być rozwiązaniem w przypadku, gdy czynnikiem ograniczającym w grze jest karta graficzna. Procesor wtedy nieco zwalnia, by lepiej zsynchronizować się z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną (czeka na "GPU"). W przypadku Anti-Lag+ synchronizacja odbywa się w kodzie gry, dzięki czemu możliwe jest jeszcze efektywniejsze zredukowanie opóźnień w wyświetlanym obrazie.

Włącznie AMD Radeon Anti-Lag+ w CS 2 skutkuje banem

W najnowszym sterowniku dla kart graficznych AMD Radeon (AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.1) wprowadzono obsługę AMD Radeon Anti-Lag+ dla gry Counter Strike 2 (CS 2).

Mogłoby się wydawać, że to dobra informacja dla graczy. No właśnie nie do końca. Twórcy gry zaznaczają, że technologia AMD Radeon Anti-Lag+ ingeruje w pliki gry, co jest traktowane jako oszustwo. Zadziała Valve Anti-Cheat (VAC) – automatyczny system, który został zaprojektowany w celu wykrywania programów do oszustw zainstalowanych na komputerach. W efekcie na konto Steam zostanie nałożony ban, a my nie będziemy mogli grać we wszystkie gry sieciowe na zabezpieczonych serwerach.

AMD pracuje nad rozwiązaniem problemu

Do tematu odniosła się firma AMD, która została powiadomiona o problemach w grze Counter-Strike 2. Producent potwierdza, że włączenie funkcji AMD Radeon Anti-Lag+ automatycznie nakłada blokadę VAC.

AMD współpracuje z firmą Valve nad rozwiązaniem problemu. Po naprawie, zbanowane konta mają być odblokowane. Na obecną chwilę zaleca graczom korzystającym z najnowszego sterownika AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.1 po prostu wyłączenie technologii AMD Radeon Anti-Lag+ w grze Counter Strike 2.

AMD Radeon Anti-Lag+ powoduje problemy także w innych grach

Warto dodać, że technologia AMD Radeon Anti-Lag+ może powodować problemy także w innych grach. W sieci można natrafić na doniesienia rozgoryczonych graczy, którzy skarżą się na działanie Call of Duty: Warzone i Apex Legends. AMD podobno jest świadome zgłaszanych problemów i pracuje nad ich rozwiązaniem.

Źródło: CS 2, AMD, AMD Radeon, VideoCardz

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PerfectDAY
  1
  Bana powinno dostać AMD a nie gracze.
  • avatar
   WacławChamas
   -1
   Czes Nazywam się Wacław Chamas jestem międzynarodowej sławy ekspertem rynku kryptowalut. Chciałbym cie dzisia opowiedzieć o zajebistej aplikacji Crypto Com na smartfony z IOS i telefony z andrutem.
   Najlepsze jest to ze bezpiecznie zakupisz w niej kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum, BNB, Solana, Dogecoin, Shiba Inu, Cosmos Atom, Polygon Matic, xrp, Ada i setki innych kryptowalut!
   Podaje ci mojefo reflinka do aplikacji Crypto Com. Koniecznie zrob to co ci karze!!!
   Zarejestruj się z niego, przejdź proces KYC czyli przygotuj swój dowód osobisty! Podepnij swój kartę kredytowa np Visa a potem koniecznie zamów minum czerwona kartę Ruby a uwaga otrzymasz az 25 dolców za darmo!!! KOMPLETNIE ZA DARMO!! TAK ZA DARMOCHĘ!!! Wykorzystasz js na niezwykle lukratywne inwestycje w kryptowaluty!!
   Kryptowaluty są przyszłości całego świata finansowego i zastąpią one w niedalekiej przyszłość Max 5 lat wszelkie istniejące poeniadze!!!! Dlatego śpisz się i klikaj natychmIast w ten link!!!!!!!! TERAZ W TYM WŁAŚNIE MOMENCIE KLIKAJ!!!!!!!

   https://crypto.com/app/jjey2xxs9c
   • avatar
    kazitut
    0
    A zareklamuje świeżo utworzonego bloga...
    https://rogerces.blogspot.com/2023/10/mojej-historii-byo-wiele-komputerow.html

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login