Ciekawostki

„To żyje! Sztuczna inteligencja” w księgarniach

przeczytasz w 1 min.

Chwalona na świecie książka „To żyje! Sztuczna inteligencja. Od logicznego fortepianu po zabójcze roboty” Toby’ego Walsha dotarła do polskich księgarni. Dla miłośników nowych technologii może to być bardzo interesująca lektura.

Sztuczna inteligencja to aktualnie jeden z najbardziej fascynujących tematów, nie tylko w kontekście jej zastosowania w nowoczesnych technologiach konsumenckich. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jaki drzemie w niej potencjał, dobrym sposobem może być lektura książki Toby’ego Walsha, której pierwsze polskie wydanie jest już dostępne w księgarniach.

„To żyje! Sztuczna inteligencja. Od logicznego fortepianu po zabójcze roboty” to zbiór dziesięciu scenariuszy przedstawiających to, dokąd może nas zaprowadzić rozwój tej technologii. Jak zachwala Wydawnictwo Naukowe PWN, jest to opowieść, która inspiruje i zaskakuje, a do tego jasno pokazuje, że wizje przyszłości rodem z filmów science fiction wcale nie są tak bardzo oderwane od rzeczywistości.

Autor Toby Walsh, otrzymał w 2014 roku prestiżową naukową Nagrodę Humboldta. Z kolei sama 288-stronicowa książka odpowiadająca na pytanie, co zostało do osiągnięcia i jakie mogą być pozytywne i negatywne skutki rozwoju sztucznej inteligencji, spotkała się z ciepłym przyjęciem czytelników za granicą i nie ma powodów, by inaczej miało się stać w naszym kraju. 

Sugerowana cena książki to 59 zł, ale można kupić ją zdecydowanie taniej.

Źródło i foto okładki: Wydawnictwo Naukowe PWN

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  1
  Czyli taki Black Mirror w wersji do czytania?
  • avatar
   sebmania
   0
   Jeśli już mowa o książkach to zawsze zastanawiało mnie dlaczego e-booki czy inne pdf są "drogie" i nie kosztują co paczka czipsów, rozumiem że to są licencje, marża, dola dla kierowcy pisarza ale niema co się oszukiwać to są kopie elektroniczne.