Ciekawostki

Leadtek przechwyci wideo po HDMI

przeczytasz w 0 min.

Pojawienie się na rynku takiej konstrukcji było tylko kwestią czasu. Leadtek, firma znana między innymi z produkcji tunerów telewizyjnych i kart wideo, podczas zakończonych niemal przed chwilą tajwańskich targów Computex pokazała prototyp karty rozszerzeń na złączu PCI-Express, która umożliwi użytkownikom przechwytywanie w czasie rzeczywistym obrazu dostarczanego po złączu HDMI. To z pewnością ucieszy wielu użytkowników „pecetów”. Nieco gorsze miny mogą mieć producenci z Hollywood.

Leadtek PxVC1000 pozwoli na przerzucanie materiału wideo z kamery High Definition do komputera nawet w dwukrotnie szybszym czasie niż wynosi czas nagrania – obraz w rozdzielczości 1080p i niżej. Producent podaje, że od strony sprzętowej, karta nie posiada żadnych algorytmów łamiących zabezpieczenia obrazu HDMI.


Karta tradycyjnie umożliwi również zgrywanie materiału wideo po analogowych złączach wideo takich jak S-video, komponent czy gniazdach kompozytowych. PxVC1000 będzie sprzętowo wspomagać kodowanie MPEG-2 oraz H.264 dzięki czemu odciąży podczas kodowania główny procesor.

Tak jak wspomnieliśmy, karta będzie komunikować się z płytą główną przy pomocy złącza PCI-Express – na zdjęciach widać, że jest to PCI-E x1. Ciekawostką będzie konieczność dodatkowego zasilania Leadteka poprzez podpięcie linii do gniazda Molex, które wlutowane jest na płytce PCB. Na razie nie jest znana ani cena, ani data premiery produktu firmy Leadtek.


Zdjęcie: Fudzilla

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login