Karty graficzne

Leadtek WinFast GTX 780 O.C Triple Fan: podkręcona karta z trzema wentylatorami

przeczytasz w 1 min.

Niereferencyjna 780-tka od firmy Leadtek pracuje z lekko podniesionymi zegarami i jest chłodzona coolerem Hurricane III.

Leadtek WinFast GTX 780 O.C Triple Fan karta graficzna zdjęcie opakowanie

W ofercie firmy Leadtek pojawiła się niereferencyjna wersja karty graficznej GeForce GTX 780, która pracuje z fabrycznie podniesionymi taktowaniami i jest chłodzona autorskim coolerem z trzema wentylatorami.

WinFast GTX 780 O.C Triple Fan został wyposażony w procesor graficzny Kepler GK110 z 2304 rdzeniami CUDA o zegarze 876 MHz (928 MHz w trybie Boost 2.0) oraz 3 GB pamięci GDDR5 384-bit o standardowym taktowaniu 6008 MHz.

Chłodzeniem karty zajmuje się autorski system Hurricane III, na który składa się aluminiowy radiator, cztery miedziane rurki cieplne o grubości 6 mm oraz trzy wentylatory – dwa zewnętrzne mają średnicę 74 mm, natomiast środkowy 85 mm. Konstrukcja ta podobno oferuje o 9% lepszą wydajność względem referencyjnego coolera Nvidii.

Do dyspozycji oddano po jednym wyjściu DVI-D, DVI-I, HDMI i DisplayPort. Nieco dalej znalazły się jeszcze dwa złącza SLI oraz 6- i 8-pinowe gniazda dodatkowego zasilania – producent zaleca tutaj wykorzystanie zasilacza o mocy co najmniej 600 W (42 A na linii/ach 12 V).

Specyfikacja karty graficznej Leadtek WinFast GTX 780 O.C Triple Fan:

 • rdzeń: Kepler GK110
 • procesory strumieniowe: 2304
 • taktowanie rdzenia: 876 MHz (928 MHz w trybie Boost 2.0)
 • pamięć wideo: 3 GB GDDR5 384-bit
 • taktowanie pamięci: 6008 MHz
 • złącza zasilające: 6+8-pin
 • wyjścia wideo: DVI-D, DVI-I, HDMI, DisplayPort
 • chłodzenie: Hurricane III

Niereferencyjna 780-tka firmy Leadtek trafi do sprzedaży pod koniec tego tygodnia, a jej cena w Japonii wyniesie 85 800 jenów – zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada to około 2720 złotym.

Źródło: Leadtek, Hermitage Akihabara

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  angelboy
  7
  2700 zł za kartę xD powariowali -.- przecież to koszt dobrego kompa ... a to jeszcze nie jest karta z najwyższej półki. Gdzie te czasy jak najmocniejsze karty były w segmencie 1500 - 2000 zł ;/
  • avatar
   AndreoKomp
   3
   Mnie zastanawia jedno, kiedy producenci zmienią położenia gniazd dodatkowego zasilania na kartach graficznych. Jak ktoś kupuje taką kartę to ma na pewno bardzo dobrą obudowę w której jest wolna przestrzeń za płytą główną na okablowanie i tam trzyma wszystkie kable. W tym miejscu gdzie teraz są gniazda, trzeba ciągnąć kable przez całą szerokość obudowy i bardzo mocno na końcu je zaginać, wręcz o 180 stopni, żeby je wpiąć. Nie wygląda to ani estetycznie ani nie ma praktycznego zastosowania. Najlepiej byłoby jak by były na dole zwrócone ku froncie obudowy. Wykluczam sytuacje, że obudowa jest za mała i karta dochodzi do samych koszyków z dyskami i już nie ma miejsca nawet na wtyczkę. Moim zdaniem tak ciasno karty nie powinno się montować, ponieważ robi szczelną przegrodę między dołem obudowy a górą, a to zaburza cyrkulacje powietrza.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Kiedys winfast to były karty...miałek 4200 ti to była karta :-) piekne czasy.