Gry

Lego Universe MMO nie wcześniej niż w 2010 roku

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi serwis kotaku.com, zapowiedziana na początku 2007 roku gra massive multiplayer online  nosząca wiele znaczący tytuł LEGO Universe nie pojawi się w tym roku. Ta zbudowana w całości z wirtualnych klocków LEGO produkcja, zgodnie w wcześniejszymi zapewnieniami producenta i LEGO Group, miała zadebiutować na rynku w pierwszym kwartale 2009 roku. Tak się jednak nie stanie. Co więcej, aktualnie nie wiadomo kiedy tak naprawdę dojdzie do jej premiery.

Okazuje się bowiem, że Lego Group podjęło decyzje o celowym opóźnieniu rynkowego startu LEGO Universe, aby tytuł ten nie przyćmił innych produktów z serii LEGO. Co ciekawe, jak wyjaśnił to jeden z dyrektorów LEGO Group – Mark Hansen, nie chodzi tu jedynie o produkty cyfrowe, lecz również o zwykłe, pudełkowe klocki LEGO. Sprzedają się one bowiem obecnie tak dobrze, że firma może pozwolić sobie na luksus przełożenia premiery LEGO Universe na bliżej niesprecyzowaną przyszłość.  I choć na ta chwilę nie wiadomo czy gra ukaże się w 2010 roku, to należy mieć nadzieje, że projekt ten nie został całkowicie porzucony. Według zapewnień Marka Hansena, firma Lego jest bardzo zainteresowana rynkiem gier MMO i widzi w nim duży potencjał.


 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    benzene
    0
    Jeszcze nie grałem w LEGO ale na klockach się wychowałem. Teraz jestem już starym (38) prykiem i po okresie dark ages doznałem jakiegoś napadu zakupowego. Zacząłem kolekcjonować LEGO po 25 latach przerwy. Nie wiem jak się powstrzymać bo w zeszłym roku wydałem chyba 5k zł na zestawy nowe i starocie. A najgorsze jest to, że na ten rok zapowiadają takie technici, że mózg się może zagotować. Jako ciekawostkę podam że kupiłem zestaw (bardzo prosty) z 1974 jeszcze nie rozpakowany! Polecam zabawę klockami bo to zwyczajnie najlepsza zabawka wymyślona przez człowieka.