Czytniki e-booków

LG Electronic Paper Display: rusza masowa produkcja elastycznego e-papieru

przeczytasz w 1 min.

Wkrótce w czytnikach e-booków

Firma LG rozpoczęła masową produkcję pierwszych elastycznych, plastikowych wyświetlaczy wykonanych w technologii elektronicznego papieru.

Wyświetlacze, jakie firma LG wprowadziła właśnie do masowej produkcji to elastyczne ekrany o przekątnej 6" wyświetlające obraz w rozdzielczości 1024x768 pikseli. Wykonane w technologii elektronicznego papieru wyświetlacze wykorzystane zostaną w e-bookach, które na rynku pojawić mają się jeszcze w tym miesiącu.

LG electronic paper display elastyczny ekran flexible screen

Pierwszy na świecie wykonany z tworzywa sztucznego EPD (electronic paper display) ma zaledwie 0,7 mm grubości, a więc jest o 1/3 cieńszy od istniejącego już szklanego ekranu tego typu. Jest także o połowę lżejszy – waży zaledwie 14 gramów. Jego elastyczna konstrukcja pozwala natomiast na zginanie do środka w zakresie 40 stopni.

Użytkownicy e-booków narzekają na fakt, że około 10 procent z nich zostało uszkodzonych w wyniku przypadkowego upadku. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę LG, plastikowy ekran EPD nie ulega żadnych uszkodzeniom nawet przy upadku z 1,5 metra. Wyświetlacz przetrwał także bez żadnych zarysowań z uderzeń uretanowym młotkiem.

LG elektroniczny papier electronic paper display

Wyprodukowane wyświetlacze trafią początkowo do chińskich fabryk. Stamtąd jeszcze w tym miesiącu prosto do Europy trafić mają gotowe już elastyczne czytniki e-booków.


Więcej o LG:

Źródło: techPowerUp, sanalzade

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  specjalized
  18
  teraz do kiosku nie będzie się biegało po gazete tylko po jej aktualizacje :D
  • avatar
   Baleryon
   5
   Proponuję unikać niedbałych skrótów myślowych. "E-book" = książka w postaci elektronicznej. Urządzenie to czytnik e-booków.
   • avatar
    Konto usunięte
    -4
    5000 zl.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawe jak wypadnie cena jeśli z 100zł za urządzenie a w sklepach będą sprzedawali małe karty flash z gazetami to dlaczego nie ?
     • avatar
      malyperelka
      0
      Marzenie z dzieciństwa.
      Dostać gazetę z Harrego Pottera.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Super sprawa