Smartfony

LG G7 bez wyświetlacza OLED - producent chce ograniczyć wydatki

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Coraz bardziej prawdopodobne, iż koreański producent zdecyduje się na wykorzystanie w LG G7 wyświetlacza wykonanego w technologii MLCD+.

LG zdecydowało się opóźnić premierę następcy LG G6 (premiera w lutym zeszłego roku). Na jego pojawienie się poczekamy jeszcze kilka tygodni, ale nieoficjalne doniesienia dają nam coraz lepszy obraz tego, czego oczekiwać. Coraz więcej wskazuje na to, że smartfon nie będzie posiadał wyświetlacza OLED.

Wedle informacji The Investor, producent zdecyduje się na technologię LCD. Powodem ma być chęć ograniczenia wydatków. Nie jest tajemnicą, iż sprzedaż smartfonów LG wypada dość słabo, a technologia OLED zwiększa koszty produkcji. Jako przykład podawane są ostatnie smartfony Apple. Wyświetlacz do iPhone'a 8 Plus (LCD) kosztować ma 52 dolary, a wyświetlacz do iPhone'a X (OLED) już 110 dolarów.

Tutaj należałoby przywołać informacje, jakie pojawiły się już jakiś czas temu. Jeszcze w lutym Evan Blass (@evleaks) zasugerował, iż LG postawi na nową technologię MLCD+, która gwarantować ma jasność 800 nitów i mniejsze (niż w przypadku IPS LCD) zapotrzebowanie na energię.

Nastawiać trzeba się oczywiście na wyświetlacz FullVision o odchudzonych ramkach. Czy producent zdecyduje się na wcięcie w górnej części? Co do tej kwestii pojawiają się sprzeczne sygnały.

Źródło: The Investor, TechnoBuffalo (foto)

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  blebleble
  W benchmark.pl pracują niemogi.

  Od 3 lat czytam:

  "Dodawanie komentarzy tylko w wersji na PC.
  Już wkrótce wersja mobilna."
  11
 • avatar
  kokosnh
  jeśli rzeczywiście 800 nitów, to będzie bardzo ciekawie, pewnie zero problemów na słońcu.
  3
 • avatar
  Smuga
  Po raz kolejny - to wycięcie na tym renderze wygląda DEBILNIE - nic nie daje, bo ramki są niesymetryczne (na dole grubsze to po cholerę na górze cieńsze?!?).
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  https://www.g2a.com/r/gramy-tanio