Smartfony

LG raczej odpuści sobie w tym roku serię Nexus

przeczytasz w 1 min.

LG chce skupić się na własnych smartfonach. Nowy Nexus może być przygotowany przez innego producenta.

LG Nexus

Wśród producentów mających największy wkład w rozwój serii Google Nexus wypadałoby wymienić między innymi, a być może nawet przede wszystkim, LG. Sporo osób typowało Koreańczyków do współpracy z Google także w tym roku, ale wiele wskazuje na to, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Rzecznik prasowy LG wypowiadał się ostatnio o współpracy z Google w ciepłych słowach, relacje pomiędzy firmami określone zostały mianem bardzo dobrych. Jednocześnie padło jednak z stwierdzenie, że przygotowanie smartfona z linii Nexus to duża odpowiedzialność i spore nakłady pracy. LG chciałoby natomiast skupić się obecnie na budowaniu własnej marki.

Nie zmienia tego ostatnia premiera LG G5. Już jakiś czas temu ujawniono bowiem, iż LG szykuje na ten rok dwa flagowe smartfony. Poza tym zadbać trzeba jeszcze o modele ze średniej i niższej półki, a i tu u Koreańczyków dzieje się ostatnio sporo - nowe serie LG K czy LG X.

Być może wyjdzie to na dobre nie tylko LG, ale i samej linii Nexus. Recenzowaliśmy ostatnio dla was model LG Nexus 5X i wbrew pozorom ma on kilka mankamentów. Wcześniej LG przygotowało też modele Nexus 4 oraz Nexus 5.

Źródło: phonearena, google

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  david_89
  0
  No i bardzo dobrze, niech sobie odpuszczą, chyba, że znów seria Nexus będzie kosztować tak jak to za czasów Nexusa od HTC, Samsunga i Nexus'a 4 właśnie od LG. Bo począwszy od N5 zaczęli świrować z ceną i niczym sie ten telefon już nie różnił od innych drogich flagowców. A wręcz nawet przestał się opłacać, goły android w cenie pełnych funkcji i nowinek innych drogich telefonów
  • avatar
   IksKwadrat
   0
   Szkoda, że od Flexa 2 nie powstał żaden LG z OLEDem