• benchmark.pl
 • Gry
 • LittleBigPlanet – słowa Koranu przyczyną przesunięcia premiery?
Gry

LittleBigPlanet – słowa Koranu przyczyną przesunięcia premiery?

przeczytasz w 1 min.

Wszystko wskazuje na to, że europejscy gracze nie zobaczą gry LittleBigPlanet na półkach sklepowych w dniu 24 października tj. w dniu szumnie zapowiadanej jej premiery. Okazuje się bowiem, że za sprawą jednego, niezadowolonego gracza - muzułmanina, który całą sprawę rozpoczął Sony zdecydowało się na niespotykany wcześniej krok – wycofania wszystkich egzemplarzy gry i to nie tylko w Europie ale globalnie, na wszystkich rynkach. Spytacie pewnie, co było powodem tak gwałtownej reakcji Sony.

Otóż na europejskim forum dotyczącym pomocy technicznej Playstation ukazał się post użytkownika o pseudonimie solid_08, w którym wskazał on na jeden z utworów zawartych w grze, a ściślej na jego słowa. Pojawiają się tam bowiem cytaty z Koranu, co wedle wskazanego wyżej autora postu obraża uczucia religijne wszystkich muzułmanów, zaś cała sprawa jest już żywo dyskutowana na innych forach arabskich graczy. Dlatego też domagają się oni usunięcia tej ścieżki dźwiękowej z pełnej wersji gry np. poprzez odpowiednią aktualizacje sieciową, ale również zagwarantowania, że we wszystkich przyszłych egzemplarzach tego tytułu nie będzie spornego utworu. W obliczu prawdopodobnych sporów sądowych Sony Computer Entertainment Europe zdecydowało się przenieść europejską premierę swojego najbardziej gorącego tytułu (już teraz wiadomo że będzie to hit, gdyż gra zbiera bardzo wysokie noty w recenzjach) na bliżej nieokreślony termin. Obecnie spekuluje się, że będzie to pierwsza połowa listopada, a konkretniej około 14 dnia tego miesiąca. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nie wiadomo tak naprawdę, czy sklepy, które już grę otrzymały nie rozpoczną sprzedaży 24 października.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pafun
  0
  A co, ten arab ma prawa autorski do Koranu?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   dlaczego to ma byc obrazajace?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ach ci Muzułmanie... :) Im zawsze coś musi przeszkadzać.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ten swiat sie stacza, jakies polglowki i terrorysci z lepianek rzadza swiatem. ja bym raczej go zapytal czy koran pozwala mu grac, oraz uzywac sprzetu stworzonego przez niewiernych.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      jak nie do sadu? a kogo sad w gdansku skazal za krzyz z penisem.
      ja zostalem ochrzczony ale sam zobaczylem to religijne bagno. pranie mozgu dla ubogich. nie ma lepszej metody na kontrolowanie mas. u nas ksiadz jest na rowni z bogiem.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jednego nie rozumiem - po co dajecie pytajnik w temacie wiadomości? Aktualności są po to by informować, a zadawanie pytań do informowania nie należy. No chyba, że chodzi o konkurowanie z dziennikiem Fakt.