Klawiatury

Prosta, szybka i niebrzydka - klawiatura Logitech G413 SE

przeczytasz w 1 min.

Logitech G413 SE to podrasowana wersja prostej klawiatury mechanicznej, dostępnej na rynku już od kilku dobrych lat. Jest wierna założeniom, że gamingowa klawiatura powinna być szybka i solidna, a przy tym prosta i estetyczna.

Prosty mechanik podrasowany – oto Logitech G413 SE

Gamingowa klawiatura nie musi wyglądać odpustowo i z daleka krzyczeć, jaka to gamingowa ona nie jest. Mało, że nie musi – wręcz nie powinna. Z takiego założenia zdają się też wychodzić projektanci odpowiedzialni za Logitech G413 SE, a więc za najnowszy model w ofercie producenta z Lozanny. Choć niepozorna, to jednak wyposażona została jak należy – w element zapewniające szybkość, precyzję i niezawodność. 

Wystarczy szybki rzut oka na specyfikację, by odnaleźć informację o porządnych, mechanicznych switchach „dotykowych” o wyczuwalnym kliku i błyskawicznej reakcji. Każdy taki przełącznik jest przykryty klawiszem z PBT – odpornym na zużycie, blaknięcie i przetarcia. Każdy z nich też świeci na biało (gwoli ścisłości: tak, nie ma tu podświetlenia RGB), dzięki czemu nawet po zmroku bez trudu odnajdziesz klawisz, którego szukasz. O solidności świadczy również szkielet klawiatury ze stopu aluminiowo-magnezowego. 

Logitech G413 SE

Co jeszcze zaoferuje i za ile to wszystko?

Anti-ghosting i 6KRO ograniczają ryzyko błędnie zarejestrowanych kombinacji, a dodatkowe funkcje multimedialne pod klawiszami F1-F12 pozwalają osiągać więcej bez odrywania się od rozgrywki. Dobrze to wszystko dla ciebie brzmi? W takim razie wiedz, że nowa klawiatura zadebiutuje w lutym i będzie kosztować 359 złotych. W sprzedaży pojawi się również Logitech G413 TKL SE – to model bez bloku numerycznego, tańszy o pięć dyszek. 

Źródło: Logitech G, informacja własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Miałem mechanika Logitecha i nikomu nie polecam. Po okresie gwarancyjnym podwójne kliknięcia, to standard, nie dało się używać. Nie był to mój problem, na forach pełno narzekań. Aktualizacja oprogramowania dopiero po roku czasu, gdzie użytkownicy zgłaszali upierdliwy błąd. Ale myszki z tej firmy są ok.
  • avatar
   mesjan
   -1
   Logitech K120, zwykła klawiatura membranowa, 10 lat pierwsza awaria, koszt 50 zł. Dostałem w pracy mechanika za 360zł jeden miesiąc i do wymiany, potem drugiego dwa tygodnie. Teraz mam znowu od dwóch lat Logitech K120 za 80zł i jest spokój.