Filmy / seriale / VOD

Jeszcze jeden, ale inny - Opera tworzy własny serwis VOD

przeczytasz w 1 min.

Serwisów VOD ci u nas dostatek i już teraz trzeba by płacić kilka stówek miesięcznie, żeby mieć dostęp do nich wszystkich i tym samym upewnić się, że nie ominie nas żaden z popularnych filmów czy seriali. W Operze jednak doszli do wniosku, że jest miejsce na jeszcze jeden.

Loomi – nowy serwis VOD w Polsce. Od Opery

Loomi – tak nazywa się nowy serwis VOD, powstający pod parasolem Opery. Jak zapowiadają autorzy, celem jest „zrewolucjonizowanie sposobu oglądania filmów i materiałów wideo”. Co to tak naprawdę znaczy – nie wiadomo. Jak na razie nie podano żadnych szczegółów, ale wygląda na to, że szykuje się coś dużego. Bez wątpienia konieczne jest podjęcie jakichś nietypowych działań, jeśli chce się odegrać ważną rolę na rynku zdominowanym przez takich gigantów jak Netflix, HBO, Apple czy Amazon.

Jeśli chcesz znaleźć się wśród pierwszych, którym dane będzie sprawdzić Loomi w akcji, możesz zapisać się do programu testowego. Lepiej się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. W dodatku testy wystartują już za kilka dni. 

Loomi test

(Nie wiemy) na czym polega rewolucja w Loomi

Można się domyślać, że Loomi będzie serwisem VOD zintegrowanym z Operą – podobnie jak dziś można z nią integrować Spotify czy Instagrama. Niewykluczone, że platforma wykorzysta też technologię Flow, pozwalając na bezproblemowe przesyłanie treści pomiędzy urządzeniami. Wciąż jednak nie odnajdujemy tu niczego, co miałoby zasługiwać na miano „rewolucyjnego”. Masz jakiś pomysł?

Gdybym sam miał coś obstawiać, to… skupiłbym się na grafice promującej ten nowy serwis. Zdaje się ona sugerować, że może chodzić o jakiś aspekt społecznościowy. Na odtwarzaczu wyświetlają się mianowicie jakieś komentarze i istnieje też możliwość dodania swojego. Może trzeba iść tym tropem…?

Źródło: Opera, Parol PR, informacja własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zygfryt
  3
  Po zdjęciu na ich stronie można wywnioskować, że będzie można komentować dany materiał, czyli standardowe VOD z dodanymi "social ficzerami".
  • avatar
   pilip
   3
   Jeśli wybieranie filmu będzie krótsze niż na Netflixie to przechodzę w ciemno
   • avatar
    Bazyliszek
    3
    Więcej abonamentów, więcej.
    Tak aby więcej ludzi trafiło na zatokę.
    • avatar
     bbkr_pl
     2
     Podejrzewam, ze sami nie beda kupowac praw do filmow. Na to sa mimo wszystko za mali. Moze jakis overlay / agregator na istniejace platformy, spiety z ich VPN zeby ominac ograniczenia regionalne?