Ultrabooki

Problemy z bateriami w MacBookach. Aktualizacja macOS do wersji 12.2 z dużym błędem

przeczytasz w 1 min.

W środę Apple udostępniło nowe wersje systemów operacyjnych. Pojawiły się między innymi macOS 12.2 oraz iOS i iPadOS 15.3. Użytkownicy MacBooków, którzy zainstalowali najnowszą wersję macOS'a zgłaszają problemy związane z nadmiernym rozładowywaniem się baterii w trybie uśpienia.

Problem z baterią w MacBookach z macOS 12.2

Przyczyną problemu jest prawdopodobnie częste „wybudzanie” komputera przez akcesoria, które podłączone są za pośrednictwem Bluetooth. 

Informacje na temat kłopotów z baterią pojawiły się między innymi na forum MacRumors, ale zgłosiło je także wielu użytkowników Twittera oraz serwisu Reddit. Problemy występują zarówno w MacBookach z procesorami Intela jak i z układami Apple Silicon.

Według ich relacji, po aktualizacji macOS do wersji 12.2, bateria w komputerze rozładowuje się w ciągu nocy ze 100% do 0%. To właśnie użytkownicy odkryli, że wybudzanie powodować mogą akcesoria podłączone przez Bluetooth, a w wyniku tego intensywnie zużywa się energia zgromadzona w akumulatorze.

Tymczasowe rozwiązanie problemu

Obecnie jedynym rozwiązaniem problemu jest odłączenie wszystkich akcesoriów Bluetooth albo po prostu wyłączenie Bluetootha w Preferencjach systemowych.

Źródło: MacRumors, Grafika: https://twitter.com/jpavao/status/1487136103786188803

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  10
  Ledwo mają kilka urządzeń i nie potrafią napisać oprogramowania dobrze, żenada.
  • avatar
   danieloslaw1
   2
   ciekawe czy dzieku temu można naładować od "0" do 100% naładowaną baterie i w ten sposob spuchnie elegancko XD
   • avatar
    Warmonger
    1
    Oj tam, Apple się nie przejmuje: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/kolejny-rekord-przychodow-firmy-apple-co-oni-robia-z-ta-kasa.html
    • avatar
     marcin1ja1
     1
     It's not a bug it's a feature
     • avatar
      Veritatis
      1
      Apple jest jak sekta scjentologów. Niektórzy wyznawcy tej sekty, potrzebują 30 lat!, by zrozumieć, że byli robienie w bambuko. Niestety, u większości wyznawców sekt takie przebudzenie nie następuje nigdy. Na tym polega siła takich patologii jak Apple ;-)
      • avatar
       Fido_vel_Fidel
       0
       Miałem tak przed aktualizacją do 12.2 :) tak samo, przez noc bateria się rozładowywała. Tylko, że na BT mam tylko myszkę, którą wyłączam podczas nie korzystania z MBP. Takie zachowanie zaczęło się po aktualizacji do Monterey. Pomogła wymiana baterii :D Obecnie problemu nie mam, wiec poczekam z aktualizacją ;)
       • avatar
        Gnom_Z_Piany2
        0
        hehe, po raz kolejny sprawdza się zasada: daj szansę aby inni przetestowali, dopiero wtedy ty :)