Gadżety

Ruszyła przedsprzedaż skanera 3D MakerBot Digitizer - znamy cenę urządzenia

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak to działa? Umieszczamy obiekt na obrotowej tacce, a zespół laserów przekształca zdobyte informacje w edytowalny plik 3D.

MakerBot Digitizer skaner 3D wygląd

Firma MakerBot uruchomiła przedsprzedaż urządzenia o nazwie Digitizer. Jest to skaner 3D, mający być uzupełnieniem drukarki 3D – Replicator. Pierwsze wzmianki o tym modelu pojawiły się w marcu bieżącego roku – od tego czasu prace poszły mocno do przodu, czego wynikiem jest rozpoczęcie przyjmowania zamówień.

Jak to działa? Umieszczamy obiekt, który chcemy zeskanować na obrotowej tacce i uruchamiamy Digitizer. Zespół laserów rozpoczyna wówczas skanowanie powierzchni i przekształca zdobyte w ten sposób informacje w plik 3D. Czas trwania procesu jest zależny od wielkości obiektu, jednak producent podaje uśredniony – wynosi on około 12 minut. Gotowy plik jest także w pełni edytowalny. Warto mieć jednak świadomość, że waga skanowanego obiektu nie może przekroczyć 2,9 kg. 

Jak wspominaliśmy we wstępie – rozpoczęła się już przedsprzedaż tego urządzenia. Ile trzeba zapłacić za możliwość tworzenia cyfrowych plików fizycznych obiektów? Dokładnie 1400 dolarów. Przypomnijmy, że drukarka Replicator została wyceniona na 1800 dolarów.

Źródło: TechSpot

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  apuk666
  Siwy fan Presleya się cieszy, że niewielkim kosztem może wcisnąć ciemnej masie zabawkę za 1400$. Tak właśnie widzę tą reklamę.
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Za ułamek ceny też można: David Laser Scanner.
  5
 • avatar
  Hello
  "Gotowy plik jest także w pełni edytowalny. Warto mieć jednak świadomość, że waga skanowanego obiektu nie może przekroczyć 2,9 kg. "

  To ile to będzie baloników wypełnionych helem?
  1
 • avatar
  kitamo
  Zabawne jest to ze podobny skaner zbudowalem kilka lat temu za mniej niz 300zł i efekty dawal nawet lepsze :D
  Obecnie uzywam projektora zamiast wiazki lasera ale zasada ta sama ;)