Gadżety

Lekka elektryczna deskorolka Marbel sterowana mobilnie

przeczytasz w 1 min.

Czy „deska” stanie się środkiem transportu z prawdziwego zdarzenia?

Marbel Smart

Elektryczne samochody? Nie dziwią już chyba nikogo. Elektryczne rowery? Też powoli staja się czymś zupełnie normalnym. A co powiecie na elektryczną deskorolkę? Bezsens? A no niezupełnie. Bo choć „deska” to świetny gadżet do zabawy w skateparku, to już jako środek transportu zdecydowanie do najlepszych rozwiązań nie należy. 

A gdyby tak deskorolka mogła nadal pełnić swoją funkcję, a gdy najdzie potrzeba mogłaby stać się środkiem transportu z prawdziwego zdarzenia? Taka właśnie jest zasilana elektrycznie „deska” Marbel Smart Electric Scooter. 

Urządzenie (bo tak już chyba wypadałoby ją nazwać) jest stosunkowo lekkie – ok. 4,5 kg – i wystarczająco małe, by nie wchodzić innym uczestnikom ruchu w drogę. Na jednym naładowaniu Marbel Smart umożliwić ma przejechanie 16 kilometrów, podczas gdy maksymalna rozwijana prędkość wynosi przeszło 30 km/h.

Z elektryczną deskorolką zdecydowanie nie będziemy zatem królami szosy, ale wrażenia z jazdy mimo to mogą być naprawdę niezłe. 

Słowo „Smart” nie pojawia się w nazwie deskorolki bez powodu. Prędkość i tempo przyspieszania możemy bowiem na bieżąco regulować za pośrednictwem mobilnej aplikacji instalowanej na naszym smartfonie z systemem Android lub iOS. Możemy także dzięki niej śledzić swoje statystyki.

Marbel Smart mobile

1200 dolarów – taką sumą należy wesprzeć twórców na platformie Kickstarter, aby otrzymać swój egzemplarz. Możesz to zrobić na oficjalnej stronie projektu – Marbel Smart na Kickstarter.

Źródło: Men’s Gear

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danio1611
  7
  Środek transportu hipsterów :D
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   wolalbym fizyczna manetke na dloni za pomoca paska np z jednym analogiem
   • avatar
    Thorin49
    2
    To longboard, a nie skateboard... ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     ale news dość nieaktualny..

     nie dalej jak wczoraj gość w wieku ok.12 lat śmigał na takiej
     Elektro-Deskorolce jak szalony ;-) i to nie tylko na płaskim ternie ale wręcz pod podjazd ok.7% !! bez najmniejszego problemu ;-) lekko byłem zdziwiony że deska jeździ sama z siebie i wygląda jak każda inna deska do skateboardu?
     pozdrawiam
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ''elektryczną deskorolkę'' widziałem już w Powrót Do Przyszłości 2 więc mnie nie dziwi i jak zrobią taką samą co w filmie to wtedy sobie taką kupię.