Gry

Mass Effect 3: statystyki BioWare na temat gry sieciowej

przeczytasz w 1 min.

Niemal 2 tysiące lat gry

BioWare podało zestaw interesujących statystyk na temat gry sieciowej w Mass Effect 3. Okazuje się na przykład, że łączny czas walk toczonych przez graczy w multiplayerze wynosi 1800 lat, lub jeśli ktoś woli 21915 tygodni.

Oczywiście takie dane w gruncie rzeczy niewiele wnoszą, ale na pewno pobudzają wyobraźnię i zmuszają do zastanowienia, na przykład nad pytaniem, ile pożytecznych rzeczy można byłoby zrobić w ciągu tych niemal 2 tysięcy lat? Ale cóż, było, minęło.

Mass Effect 3 gra statystyki w multiplayerze

Podczas 1800 lat nieprzerwanej gry, fani zarobili 83 miliardy kredytów, waluty BioWare. Aż żal, że nie przekłada się to na realną gotówkę, na pewno lista światowych milionerów znacząco by się powiększyła.

Z innych danych wart odnotowania jest fakt, iż 36 % zawodników walczy za pomocą karabinu maszynowego, natomiast najczęściej wybieraną klasą postaci jest żołnierz, na którego decyduje się 18% użytkowników. Zaraz za nim plasuje się niezniszczalny Szturmowiec (17%) oraz Szpieg (16%).

Drugą w kolejności, najchętniej wybieraną rasą są Turianie, słynni ze zdolności militarnych. Przypomnijmy że to dwumetrowi jegomoście, którzy w drodze ewolucji wytworzyli naturalny pancerz na ciele. Turianie, trzecia rasa Rady Cytadeli, znaleźli uznanie w oczach 6,43 % graczy.

Przy okazji warto zauważyć, że mapą, która była najchętniej odwiedzana przez fanów ME3, została Noveria (36% spotkań), gdzie swoją drogą rozegraliśmy szereg misji również w kampanii, np. Noveria: Skażenie czy Noveria: Naprawa Reaktora.

W rozgrywce sieciowej zabito również 2 miliony jednostek Cerberusa, tzw. Duchów. Ciekawe również, że w 618 tysiącach pojedynków użyto The Battlefield 3 Soldier Kit. A na koniec małe przypomnienie, czyli Mass Effect 3: multiplayer w trailerze BioWare.
 

Więcej o Mass Effect 3:

Źródło: BioWare

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Ciekawe czy Blizard zrobi takie podsumowanie dla diablo 2
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   @pioter123
   Gnoju, informuj innych o spoilerach ;/
   • avatar
    NextGen1987
    2
    Niech lepiej nad poprawkami pracują a nie świętują, bo ilość bugów w ME3 jest większa niż łącznie w ME1 i ME2...!
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     "Turianie, słynni ze zdolności militarnych. Przypomnijmy że to dwumetrowi jegomoście, którzy w drodze ewolucji wytworzyli naturalny pancerz na ciele."

     Autor artykułu widocznie nie grał w żadnego ME a jeśli grał to nie czytał leksykonu Naturalny pancerz który chroni przed obrażeniami posiadają tylko Kroganie (ewentualnie także Raknii) a pancerz Turian jest efektem ewolucji na ojczystej planecie Turian Palaven gdzie promieniowanie z pobliskiej gwiazdy jest nieco wyższe niż normalnie, ten cały naturalny pancerz chroni tylko przed promieniowaniem i tyle nie stanowi ochrony przed obrażeniami.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      "Turianie, trzecia rasa Rady Cytadeli, znaleźli uznanie w oczach 6,43 % graczy" - nie powinno być Salarianie? Turianie byli już wpisani wyżej.
      • avatar
       Enthu5iast
       1
       Przypomniała mi się grafika z podsumowaniem statystyk dotyczących wersji beta gry Battlefield 3...
       • avatar
        Konto usunięte
        -6
        A właśnie co do ME3 to okazało się że Shepard może przeżyć ale trzeba być na maksa złym nie może być ani 1%o (promil) dobroci
        • avatar
         Lord_NeReVaR
         0
         "Drugą w kolejności, najchętniej wybieraną rasą są Turianie, słynni ze zdolności militarnych. Przypomnijmy że to dwumetrowi jegomoście, którzy w drodze ewolucji wytworzyli naturalny pancerz na ciele. Turianie, trzecia rasa Rady Cytadeli, znaleźli uznanie w oczach 6,43 % graczy."
         Proponuje to przeczytać i poprawić bo wyszło masło maślane :D
         • avatar
          Szymon331
          0
          Bardzo przyjemny zwiastun. Szkoda że grafika mnie odpycha od tej gry bo lubię cRPGi lub ich imitacje.
          • avatar
           Terrorek
           0
           Nooo gralem jak jeszcze Beta Byla fajna sprawa z tym multi :D ale jak narazie jeszcze cisne singla mf2 wiec troche poczeka kolejna czesc ;d
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            zobaczymy co będzie po 15 maja :D