Gry

Max Payne 3 - będzie multiplayer!

przeczytasz w 2 min.

Magazyn EDGE opublikował pierwsze konkretne informacje o nowym Max Payne. Będzie tryb dla wielu graczy!

 Warto przeczytać:
 

Premiera Magicka: Vietnam

 

Ostatnio narzekaliśmy, że jedyne co wiemy o nadchodzącym TPP od Rockstar to suchy fakt, że "nadchodzi". Do tego dostaliśmy jedynie dwa screeny, z czego jeden nie trzymał się konceptu z nowym, łysym imagem naszego gliniarza. Że niby mało informacji? Okazuje się, że to cisza przed burzą. W najnowszym wydaniu magazynu EDGE otrzymujemy ciekawy artwork,sporo nowości i obrazków. Całość można przejrzeć na forum thesnakesoup, my zaś przedstawiamy wybrane szczegóły.

Co wiemy? Otóż to, że dostaniemy nieliniową historię o tym jak to z gliniarza z problemami Max stał się ochroniarzem w brazylijskim Sao Paolo. Nie przez cały czas kierować będziemy łysym alkoholikiem, ten stan fizyczno-mentalny będzie dopiero skutkiem kolejnych, przedstawionych niekoniecznie chronologicznie zdarzeń.

W niektórych misjach będziemy mieli towarzysza, z którym podobnie jak z Moną w "dwójce" pobawić się będziemy mogli we wzajemne wspieranie ogniem z karabinu snajperskiego. Czyżby pomysł na jeden z zapowiadanych trybów multiplayer? Idea aż sama prosi o wykorzystanie dla więcej niż jednego gracza.

Zwiększona będzie interakcja z otoczeniem - system destrukcji ma być rozbudowany, a dołączając do tego dynamiczny system osłon możemy spodziewać się dogonienia standardów panujących obecnie w grach akcji. Pozostaną oczywiście tak charakterystyczne elementy serii jak Bullet Time (odnawiany przy likwidowaniu przeciwników), Bullet Cam (ukazujący w efekciarski sposób ostatnie sekundy życia niektórych wrogów). Nie zniknie też "matriksowy" obrazek Maksa lecącego przed siebie w powietrzu z wyciągniętymi łapami z bronią - przy czym w każdej ręce będzie mógł znaleźć się dowolny pistolet jednoręczny. Skończy się za to era jednoosobowej armii, bo ilość "armat", jakie będziemy mogli mieć przy sobie zmniejszyła się do trzech.

Jeśli zaś chodzi o aspekty wizualne, całość mimiki i animacji postaci zarejestrowano przy użyciu systemu motion-capture, a techniką wspomagającą będzie Euphoria. Powrócą, choć w mniejszym stopniu, wstawki komiksowe - teraz historię będą opowiadać zmontowane ze sobą sceny z poszczególnych akcji na silniku gry, podobnie do stylu znanego z serialu "24".

Zachęcamy do przeczytania oryginalnego artykułu, oczekiwania na dalsze informacje i oczywiście komentowania - czekamy na Wasze opinie, spekulacje i oczekiwania. Oby Max Payne 3 przyniósł to, za co cenimy serię dodając do tego nowe elementy, jak tryb multiplayer. Prawdopodobnie niemożliwe jest zaimplementowanie Bullet Time w grze dla wielu graczy. Czy gra przypadkiem przez to nie straci całego klimatu?

Źródło: examiner

 


Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  to były niezłe gry, obie części ukończyłem :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Tylko po co?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ja też skończyłem 2 części, zagrał bym w 3cią odsłonę :)
    • avatar
     Dragonik
     0
     To na pewno nie bedzie już to co 1 i 2.