• benchmark.pl
 • Gry
 • Taki kotlecik to nawet chętnie. Seria Max Payne doczeka się odświeżenia
Gry

Taki kotlecik to nawet chętnie. Seria Max Payne doczeka się odświeżenia

przeczytasz w 2 min.

Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne to gry, które wielu graczy wspomina bardzo ciepło. Obydwie zostaną odświeżone. Trzymamy kciuki.

Remedy Entertainment i Rockstar Games znowu razem

Jeśli już jesteśmy skazywani na systematyczne powroty do gier sprzed lat, niech przynajmniej będą do produkcje, które są tego warte. I w tym przypadku tak jest, bo o serii Max Payne, a właściwie dwóch pierwszych jej odsłonach, można wypowiadać się niemal wyłącznie w samych superlatywach. Remedy Entertainment zawarło umowę z Rockstar Games, na mocy której przygotuje remake gier Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Nie będzie to pierwszyzna dla tego studia, w końcu to właśnie ono odpowiadało za prace nad oryginałami, dopiero Max Payne 3 był dziełem Rockstar Games, do którego należą prawa do tej marki. Wspomniana umowa przewiduje, iż to właśnie Rockstar Games weźmie na siebie ciężar dystrybucji i marketingu, wyłoży również środki na rozwój (budżet ma równać się budżetowi „typowej produkcji AAA od Remedy Entertainment”. Gdy po premierze wydatki się zwrócą, zyski będą dzielone pomiędzy obydwa studia.

„Byliśmy podekscytowani, gdy nasi długoletni przyjaciele z Remedy zwrócili się z prośbą o odświeżenie oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami pracy, którą zespół Remedy wykonywał przez lata i nie możemy doczekać się, aby zagrać w te nowe wersje.” - Sam Houser, współzałożyciel Rockstar Games

Remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Kiedy premiera?

Niestety nie zanosi się na to, że premiera odbędzie się w najbliższym czasie. Odświeżone wersje Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne póki co znajdują się w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

Potwierdzono, iż zostaną wydane na PC oraz najwydajniejsze konsole, czyli PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Remedy Entertainment zamierza skorzystać z własnego silnika Northlight (napędzającego między innymi Control).

Źródło: remedygame

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  9
  Dobre gry, oby utrzymali je takie jak były - mroczne, 18+, bullet time.

  Żadnych zmian w stronę produktu 18+ kierowanego dla dzieci i neonowych skórek pistoletów...
  • avatar
   hex3n
   2
   Pierwszy Max Payne to było trzęsienie ziemi. To jedna z tych gier które szczerze zostały pokochane przez graczy. Strasznie cieszy mnie ta wiadomość.
   • avatar
    2
    Jedna z kilku gier, dla których na przestrzeni 25-letniej kariery gracza zmieniłem całkowicie komputer, żeby tylko móc w nią zagrać. Raz na jakiś czas lubię sobie wciąż ją przypomnieć. Mam tylko wielką nadzieję, że jeśli w ogóle wróci polskie tłumaczenie, to zrobią je całkowicie na nowo. Nie chcę nic ujmować Radosławowi Pazurze i jego roli dubbingowej, ale między innymi takie babole, jak skopanie żartu z Johnem Woo ("Jaki John? No już dobra, John Woo") sprawiły, że wolałem grać w języku angielskim.
    • avatar
     paankracyki
     0
     Najpierw się niezmiernie ucieszyłem a potem przeczytałem wypowiedź KENJI512 i w sumie: faktycznie, tak mogą to spiep...ć. W sumie to jest jeszcze dziesiątki sposobów w jaki mogą to zepsuć :(. Ale móc wrócić do tego mroźnego lepkiego klimatu jedynki w lepszej oprawie (czasem odpalę jeszcze oryginalną jedynkę mimo lat) to byłoby coś...
     • avatar
      3ndriu
      0
      Remaster Alana Wake'a był zrobiony dobrze, może Max Payne też wyjdzie ok? Po GTA remaster ciężko coś oczekiwać od studiów pod rockstarem.