Avatar redaktora Michał Grązka
redaktor:

Michał Grązka

Redaktor sekcji gier. Stara się uruchomić większość nowych tytułów na PC i PS4, ale do szczęścia wystarczyłyby mu GTA: Vice City, Age of Empires 2 i NBA 2k.

data dołączenia:
statystyki:
 • 188publikacji
 • 981komentarzy czytelników

Moje aktywności

  • Avatar użytkownika Michał Grązka
   Michał Grązka
   @MadButter Dzięki za informacje odnośnie Metalliki, tak właśnie podejrzewałem, że serial niejako zmienił coś w licencji. Co do CDLC - w poszczególnych utworach Rocksmith+ jest informacja kto je stworzył. Póki co za niemal wszystkie odpowiedzialny jest zespół twórców R+, ale w przyszłości mogą pojawić się "customowe" opracowania. W tym celu Ubisoft udostępnił Rockmisth+ Workshop - edytor muzyki pozwalający na montaż kawałków tak, aby dało się je zagrać w grze. Później można się nimi dzielić ze społecznością, ale niestety nie widzę nigdzie informacji na temat tego jak mają się do tego licencje na poszczególne utwory.
   2
   • Avatar użytkownika Michał Grązka
    Michał Grązka
    Jedna z kilku gier, dla których na przestrzeni 25-letniej kariery gracza zmieniłem całkowicie komputer, żeby tylko móc w nią zagrać. Raz na jakiś czas lubię sobie wciąż ją przypomnieć. Mam tylko wielką nadzieję, że jeśli w ogóle wróci polskie tłumaczenie, to zrobią je całkowicie na nowo. Nie chcę nic ujmować Radosławowi Pazurze i jego roli dubbingowej, ale między innymi takie babole, jak skopanie żartu z Johnem Woo ("Jaki John? No już dobra, John Woo") sprawiły, że wolałem grać w języku angielskim.
    2
    • Avatar użytkownika Michał Grązka
     Michał Grązka
     @silvver Dzięki za komentarz. Grałem na PlayStation 5 i niezależnie od warunków atmosferycznych, nie zauważyłem ani na moment spadku wydajności. Co zaś się tyczy konieczności bycia online - w wielu produkcjach jest to już standard. Tutaj w trybie offline da się wciąż uruchomić trzy rodzaje wyścigów. Nie jest to oczywiście pełna zawartość gry. Mikropłatności z kolei są naprawdę nieinwazyjne. To nie jest model pay2win i był on już wcześniej w Gran Turismo - kupujemy po prostu kredyty. Można je jednak naprawdę łatwo zdobyć w wyścigach, więc wydawanie realnej gotówki nie daje dużej przewagi, a jedynie pozwala iść "na skróty" tym, którzy nie mają ochoty zarabiać pieniędzy w kolejnych zawodach. Nie wydało mi się to na tyle szokujące, żeby o tym wspominać. Gdybym chciał wymienić każdy element, mielibyśmy kilkustronicowy poradnik do gry, a nie opis subiektywnych odczuć ;-)
     3
     • Avatar użytkownika Michał Grązka
      Michał Grązka
      @pawel11 Co zrobić, taki mamy (wiejski) klimat. Nie tylko króliki znają się na mnożeniu, a rzeczywiście nastrójniki wyraźnie pokazują, że ta simka się nie nudziła i w tle niemalże "płonie stodoła" od atrakcji. ;-) Nieoficjalne dodatki nie były tu używane, to po prostu szczęśliwa para, wiodąca życie według swoistego rozumienia "wiejskiej sielanki".
      0
      • Avatar użytkownika Michał Grązka
       Michał Grązka
       @Sapiecha No proszę, dobrze wiedzieć, akurat tego nie sprawdziłem. Muzyka brzmi tu jednak nieco inaczej, niż kompozycje z Wiedźmina. W tle gra przyjemnie, ale jako odrębny OST z płyty raczej bym sobie nie puścił. Być może komuś się jednak spodoba. :-)
       0
       • Avatar użytkownika Michał Grązka
        Michał Grązka
        @bastek03 Dzięki za uwagę, poprawione. :)
        2
        • Avatar użytkownika Michał Grązka
         Michał Grązka
         @gatar Dzięki za komentarz. Rzeczywiście, gry Uplay są wspierane przez GeForce Now, jednak teraz to jest Ubisoft Connect - wspomniałem o tym na początku artykułu, ale przez to zamieszanie ze zmianą nazw można się pogubić. :-)
         1
         • Avatar użytkownika Michał Grązka
          Michał Grązka
          @abukiewicz Rzeczywiście, taka jest cena w dystrybucji cyfrowej, przy pisaniu sprawdzałem ceny wydań pudełkowych.
          5
          • Avatar użytkownika Michał Grązka
           Michał Grązka
           @Pawlus Zwróciłeś na to uwagę? Więc chyba nazwa zadziałała, jest chwytliwa ;) A tak na poważnie, to jest to "miks", a nie stały zespół, na coś się musieli zdecydować, a teraz przynajmniej nie ma wątpliwości, że to drużyna, której gracze z Polski mogą kibicować. Może i kontrowersyjnie, ale najważniejsze, że wygrywają. Trzymamy kciuki! :)
           2
           • Avatar użytkownika Michał Grązka
            Michał Grązka
            @que_pasa Niestety, żaden system nie jest w 100% bezpieczny. Im większa organizacja, tym więcej zatrudnia ludzi, a każdy z nich może popełnić błąd. Oczywiście, zasada ograniczenia uprawnień użytkowników pozwala na zapobiegnięcie wielu przypadków włamań i odcięcie licznych źródeł ataku. Praktyka jednak pokazuje, że mimo licznych akcji uświadamiających, pracownicy lubią czasem kliknąć w maile phishingowe. Ciężko też radzić sobie z atakami 0-day, czyli wykorzystującymi świeżo odkryte podatności - czy to w oprogramowaniu, czy chociażby wtyczce do przeglądarki. Uważam, że nazywanie systemu Windows programistycznym gniotem jest dość dużym uproszczeniem, jeśli nie nadużyciem. Chmura Azure, system Windows Server i usługa Active Directory to niektóre z rozwiązań, które naprawdę dobrze sprawdzają się w dużych infrastrukturach. A że da się do nich włamać? Pewnie, jak do każdego systemu. Jeśli ataków na Windowsa jest więcej, niż na linuksa, to prawdopodobnie dlatego, że jest on używany przez więcej firm. Każdy system jest dobry do pewnych zastosowań, a licencje, wsparcie supportu i możliwości administracji są przeważnie czynnikami decydującymi przy wyborze platformy. O bezpieczeństwo w każdej z nich równie trudno - można przestrzegać wszelkich wytycznych, ale po drodze zawsze może wkraść się czynnik ludzki i przeoczenia.
            4