• benchmark.pl
  • Gry
  • Microsoft Flight Simulator wygląda świetnie (i długo nie zginie)
Gry

Microsoft Flight Simulator wygląda świetnie (i długo nie zginie)

przeczytasz w 1 min.

W przyszłym roku odbędzie się premiera najnowszej odsłony uwielbianej przez wielu serii: Microsoft Flight Simulator. Mamy nowy zapis rozgrywki i garść ciekawych informacji.

Microsoft Flight Simulator (2020) to niezwykle ambitny projekt, rozwijany już od ponad pięciu lat. Autorzy postanowili oddać do dyspozycji graczy wiele różnych modeli samolotów reprezentujących najrozmaitsze kategorie, rozbudowany system sterowania i dynamiczne warunki pogodowe. Największe wrażenie robi jednak świat i oprawa wizualna – nie może być inaczej, gdy mówimy o całej naszej planecie przeniesionej do gry dzięki zdjęciom z usługi Bing.

Microsoft Flight Simulator - realistyczny symulator lotniczy

Szczegółowość świata jest zdumiewająca, a gigant z Redmond ujawnił, że gdybyśmy chcieli przechowywać wszystkie potrzebne pliki u siebie, to potrzebowalibyśmy… 20 000 płyt Blu-ray. Dlatego też potrzebne elementy będą pobierane z Internetu na bieżąco. Z jednej strony to plus, z drugiej – minus. Osoby ze słabszym łączem będą musiały się bowiem liczyć z gorszą grafiką. Ewentualnie można pobrać konkretne obszary na dysk.

Pozytywny wpływ na realizm będą miały też takie smaczki, jak autentyczna pogoda (zgodna z tą w prawdziwym świecie), wysokość Słońca zależna od pory roku i lokalizacji czy wiarygodnie zachowujące się chmury. Efekt już teraz robi olbrzymie wrażenie. Nie musicie zresztą nam wierzyć na słowo – spójrzcie na poniższy materiał wideo, a sami się o tym przekonacie!

Tak wygląda Microsoft Flight Simulator (2020) - gameplay: 

Microsoft Flight Simulator będzie dostępny na PC i Xbox One już od przyszłego roku. Dla ekipy Asobo jest to bardzo ważny projekt i już teraz zespół zapowiada, że zamierza rozwijać i oferować wsparcie przez 10 lat

Źródło: Microsoft, Polygon, VG247, frooglesim

Warto zobaczyć również: 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    soulburner
    1
    Wygląda doskonale, jeśli model lotu będzie odwzorowany w podobnym stopniu jak grafika, to jestem wielce zaciekawion.