Technologie i Firma

Klawiatura z czytnikiem linii papilarnych od Microsoftu

przeczytasz w 1 min.

Najlepsze jest to, że czytnik linii papilarnych wygląda jak zwykły klawisz. Klawiatura Microsoft Modern Keyboard naprawdę może się podobać.

klawiaturę firma Microsoft stworzyła z myślą o biznesmenach i osobach, które chcą zabezpieczać swoje pliki w jeden z najskuteczniejszych sposobów – za pomocą linii papilarnych. Oto Modern Keyboard.

Microsoft Modern Keyboard na pierwszy rzut oka nie różni się praktycznie niczym od zaprezentowanej niedawno klawiatury Surface Keyboard. Są tylko dwie, ale za to niezwykle istotne różnice.

Microsoft Modern Keyboard klawiatura wygląd

Pierwszą, o której już wspomnieliśmy, jest czytnik linii papilarnych. Znajduje się on w tym miejscu, w którym standardowo jest prawy przycisk „Windows”. Element ten służy naturalnie do potwierdzania tożsamości użytkownika.

Microsoft Modern Keyboard klawiatura bok

Drugą nowością jest możliwość korzystania z klawiatury zarówno w trybie bezprzewodowym (przez Bluetooth 4.0), jak i z „kabelkiem”. Niezmiennie wysoka ma być natomiast jakość wykonania. 

Urządzenie (również bez zmian) współpracuje z systemami Windows 10, 8.1 i 8, macOS, Windows 10 Phone oraz Android.

Cena klawiatury Microsoft Modern Keyboard to 130 dolarów. Sporo, ale kosztująca 30 dolarów mniej Surface Keyboard zbiera właściwie wyłącznie pozytywne recenzje, więc może faktycznie jest ona warta swojej ceny.

Microsoft zaprezentował też myszkę do kompletu. Modern Mouse kosztuje 50 dolarów, ma smukłą konstrukcję, praktycznie niewidoczne przyciski i metalowe kółko przewijania, również wykorzystuje Bluetootha i ma zapewniać „ponadprzeciętną precyzję”, przy czym producent nie ujawnia dokładnej czułości.

Źródło: Microsoft, Engadget, The Verge

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Nie ogarniam dlaczego ludzie tak chętnie dzielą się swoimi odciskami.. no nie ogarniam. niedługo wszyscy będą zacipowani i to na wlasne życzenie, nie trzeba nikogo do niczego zmuszać. przerażające
  • avatar
   wojciechoslaw
   1
   Odcisk palca to bardzo słabe zabezpieczenie.
   • avatar
    zakius
    1
    nie ogarniam dlaczego ludzie nazywają laptopowe atrapy klawiaturami
    • avatar
     Snack3rS7PL
     -2
     Microsoft proudly to announce you a new smarter level of surveiilance. Now you can autologon to the NSA database with just a finger. Brought to you by Microsoft

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login