Internet

Ponad bilion wyświetleń na YouTube. Zgadniesz, jaka to gra?

przeczytasz w 2 min.

Oglądaliście kiedykolwiek Minecraft na YouTube? Jeśli tak, dołożyliście swoją cegiełkę do wygenerowania imponujących statystyk.

Minecraft wyświetlony ponad bilion razy na YouTube

Nie od dziś mówi się, że Minecraft to fenomen. Całkiem słusznie, ponieważ to gra pod wieloma względami bijąca rekordy. Jest między innymi najlepiej sprzedającą się grą w historii, ale więcej liczb z nią związanych może robić wrażenie. Tym razem ciekawe informacje podaje jednak nie studio Mojang, ale YouTube.

Również tutaj udało się przełamać kolejną granicę. YouTube w oficjalnym komunikacie ogłosił, że filmy dotyczące gry Minecraft zostały obejrzane na jego platformie ponad bilion razy. Pierwszy pojawił się w 2009 roku, z czasem przygotowujący treści na temat tej gry stali się tu jedną z największych społeczności. Aktualnie z Minecraftem związanych jest około 35 000 kanałów z ponad 150 państw.

„Twórcy gier są niezwykle ważną częścią społeczności YouTube. Twórcy na całym świecie tworzą własne atrakcyjne treści z Minecraftem. Uwielbiamy pokolenie budowniczych stworzonych przez Minecraft i YouTube i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.” - Susan Wojcicki, CEO, YouTube

YouTube świętuje sukces Minecrafta

Trudno dziwić się z tego, że YouTube dostrzega tę społeczność, a przekroczenie biliona wyświetleń to nie tylko krótkie wypowiedzi wyżej postawionych przedstawicieli serwisu. Przygotowano animowany film celebrujący kluczowe momenty i twórców skupiających się na grze Minecraft. Poza tym zespół YouTube Culture & Trends przygotował stronę internetową z wizualizacją danych dotyczących głównych trendów, twórców i filmów oraz tematycznymi artykułami. Nawiązano nawet współpracę z twórcami mającą na celu dostarczenie pakietu skórek YouTube Creator Skin Pack (darmowego), w składzie którego znajdą się awatary prezentujące wybranych twórców Minecraft na YouTube. Będzie można zobaczyć je też w nowym intro mapy Caves & Cliffs Explorer (od 21 grudnia).

„Całą karierę zawodową jestem związany z branżą gier i to niesamowite obserwować, jak wzrosła popularność Minecrafta od czasu pojawienia się tej gry na rynku. Pamiętam, jak pracowałem z YouTuberem SeaNanners w Machinima, kiedy po raz pierwszy zagrał w Minecrafta i udostępnił to na YouTube -  już wtedy zainteresowanie grą było ogromne. To niesamowite, że z roku na rok wciąż rośnie. Minecraft od wielu lat jest najchętniej oglądaną grą, a to, że treści z nim związane zostały obejrzane już bilion razy jest ogromnym sukcesem. Gratuluję Mojang, Microsoft i całej społeczności graczy na YouTube!” - Ryan Wyatt, Global Head of Gaming, YouTube

Gracie w Minecraft? Oglądacie na YouTube? A może jedno i drugie albo przeciwnie, fenomen tej gry jest Wam zupełnie obcy?

Źródło: YouTube

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Krypi
  5
  @slawp1224 Minecraft to możliwość budowy z klocków cokolwiek sobie wyobrazisz i możesz w tym środowisku przebywać :) - to jest coś czego niewiele gier oferuje. Oczywiście trzeba mieć wyobraźnie żeby cos ciekawego zbudować :). A twój komentarz odczytam jako Sarkazm :) bo nie sądzę żebyś pisał poważnie.
  • avatar
   Warmonger
   4
   Ileż zmarnowanego czasu :P
   • avatar
    kitamo
    4
    moj mlody chyba wygenerowal z 30% tego czasu bo to w sumie jedyny kontent jaki oglada na YT ;)
    • avatar
     MaNiAc
     2
     Tjjjja tylko cena za Minecraft z dupy...
     • avatar
      DariosBitcoin
      1
      Za niedługo biliard wysfietlen będzie gra plej tu ern The sandbox!!! Gra nowej generacjibco zastąpi minceafta!
      • avatar
       slawp1224
       -14
       ludzie chyba maja zanizone wymagania ze grają w takie cos jak minecraft ja w to nigdy nie gralem i nie zamierzam za to sobie moze zagram w naprawde extra fajową gierke Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay
       • avatar
        kamishi
        -18
        Złoty Internet Explorer za przeterminowany news sprzed 3 dni.
        • avatar
         Obiektor
         0
         tak youtube nawet wyslal mi mejla o tym
         • avatar
          Andrettoni
          0
          Europejski czy amerykański bilion?