Smartfony

Moto Z i Moto Z Force to pierwsze flagowe smartfony bez złącza słuchawkowego

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Moto Z i Moto Z Force nie posiadają złącza jack 3,5 mm. Czy taka decyzja producenta spotka się z ciepłym przyjęciem?

Wczoraj wieczorem poznaliśmy smartfony Moto ZMoto Z Force. Chociaż ich specyfikacje już przedstawialiśmy, temat nowych flagowców Lenovo dominować powinien w branży mobilnej jeszcze kilka dni. Powodów jest ku temu sporo, na przykład fakt, iż producent zrezygnował ze złącza słuchawkowego.

Tak, Moto Z i Moto Z Force to pierwsze flagowe smartfony bez złącza słuchawkowego. W pierwszej chwili mogło to umknąć, ponieważ na konferencji koncentrowano się na innych elementach. Mówimy jednak o tak istotnej kwestii, że przemilczeć ją całkowicie po prostu nie wypada. Moto Z i Moto Z Force wyposażono tylko w złącze USB typu C.

Odpowiadać ma ono nie tylko za ładowanie baterii, ale również za podłączanie słuchawek. Jednocześnie obydwu tych czynności wykonywać zatem nie będzie można, aby dało się korzystać z posiadanych już słuchawek w zestawie ze smartfonami wylądować ma przygotowany przez producenta adapter/przejściówka. Czy znajdą się tam również słuchawki ze złączem USB? Tego nie wiadomo.

Z racji tego, iż producent przemilczał omawianą kwestię nie wiemy, jaki cel mu tutaj przyświecał. Być może było ich kilka, za jeden uznać można chęć łatwiejszego odchudzenia obudowy. Moto Z mierzy przecież tylko 5,19 mm.

Warto też mieć na względzie, iż doniesienia mówiły nam o identycznych planach w obozie Apple. iPhone 7 najprawdopodobniej również nie będzie posiadał złącza słuchawkowego. Apple nie zostanie jednak pierwszym producentem, który się na to zdecydował.

Źródło: phonearena

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Maxdamage
  Świetnie motorola, tak trzymać, produkujmy więcej śmieci w postaci przejściówek. Unia walczyła o standard micro-usb, to ciul jej w rzyć znajdziemy inny sposób żeby zaśmiecać planetę niepotrzebnym gównem.
  6
 • avatar
  BluePandoraBox
  jak im 3,5 mm jack przeszkadzał to mogli dać 2,5 mm, jest na rynku od dawna więc to idiotyczna wymówka
  zresztą innym w 5 mm fonach jakoś udało się zmieścić jacka
  idę o zakład że cała elektronika czyli DAC i wzmacniacz słuchawkowy zostały skasowane aby obniżyć cenę, za to dadzą to w ekstra płatnych plackach, oczywiście ceny fona nie obniżą

  przejściówki zwykle mają podstawowe układy i gra to gorzej niż najstarsze integry na płytach głównych, układy w bezprzewodowych słuchawkach też są cienkie, nawet w modelach kosztujących ponad tysiąc złotych co było widać po recenzji ostatnio takich na benchmarku

  mam nadzieję że fon zrobi klapę i nie będzie więcej takich pomysłów
  3
 • avatar
  Cyfrowy dźwięk przesyłany przewodowo, bez kompresji stratnej? Nie mam absolutnie nic przeciwko!

  #dobrazmiana :)
  2
 • avatar
  Dizzy
  To już nie posłuchamy muzyki jednocześnie ładując telefon :/
 • avatar
  q3aki
  jezeli bez strat na dzwieku to ok, a dzieki temu tel bedzie mogl byc smuklejszy.

  a dwa, juz AUDEZE wydalo swoje pierwsze sluchawki ze zlaczem lightning (oczywiscie przejsciowka na mini jacka jest zalaczona).
 • avatar
  Q'bot
  I dobrze.. nigdy niczego mi się nie zdarzyło podpiąć grającego do telefonu, więc złącze to jest zbędne ;)
  -5