Aplikacje mobilne

WhatsApp stanie się bezpieczniejszym komunikatorem?

przeczytasz w 1 min.

Wiele wskazuje na to, że w komunikatorze WhatsApp pojawi się niedługo nowa funkcja. Rozwiązanie pozwoli na wysyłanie wiadomości tekstowych, możliwych do wyświetlenia przez odbiorcę tylko raz.

Na WhatsAppie pojawi się nowa funkcja

WhatsApp to jeden z najlepszych darmowych komunikatorów, który cały czas jest rozwijany. W aplikacji pojawiło się ostatnio kilka nowych funkcji, w tym możliwość stworzenia własnego awatara oraz łączenia się w społeczności. Nieco wcześniej, bo w 2020 roku, w komunikatorze dodana została też znana chociażby z Messengera opcja znikających wiadomości, jednak działa w dość ograniczonym zakresie - wysłane treści najwcześniej mogą zniknąć dopiero po 24 godzinach. 

Jak podaje serwis WABetaInfo, Meta pracuje nad nowym rozwiązaniem w tej kwestii, czyli funkcją „view once". Informacje o tym odkryto w najnowszej wersji beta (2.22.25.20) aplikacji na Androida.

WhatsApp znikające wiadomości

Podczas wysyłania prywatnej wiadomości konieczne będzie kliknięcie w przycisk zawierający kłódkę. Gdy trafi do odbiorcy, nie będzie on mógł jej udostępniać dalej, a także robić zrzutów ekranu. Treść wyświetli się w osobnym oknie - jego zamknięcie spowoduje permanentne usunięcie wiadomości, dzięki czemu nikt nie będzie miał już do niej dostępu. Taka możliwość z pewnością spodoba się osobom, które cenią prywatność oraz bezpieczeństwo.

Biorąc pod uwagę, że ta funkcja jest obecnie dostępna w wersji beta WhatsApp, można spodziewać się, że pojawi się w przyszłej aktualizacji. Nie ma jednak gwarancji, kiedy to się stanie, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: wabetainfo.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Janisz
  4
  Ale że jak? Nie będą skanować wiadomości i przekazywać danych amerykańskim służbom? Naprawdę?
  • avatar
   develoop
   1
   hahaha "WhatsApp stanie się bezpieczniejszym komunikatorem?" dawno się tak nie uśmiałem :D
   • avatar
    piomiq
    1
    Pobożnym życzeniem byłoby aby stał się jeszcze komunikatorem dbającym o prywatność, no ale nie takie rzeczy będą mu dane jeśli to Facebook, czy tam Meta jest właścicielem.
    Także, kto dba o prywatność niech się przesiada na coś innego.
    • avatar
     maluszek88
     0
     Syf jakich mało. Lubiłem go ale teraz laski kasują nudeski i fanfiki. Nie podobają mi się te nowe funkcje.
     • avatar
      xmexme
      0
      znikająca dla odbiorcy ale na serwerach watsapaa nadal będzie do wglądu dla wszystkich zainteresowanych.instytucji tzw. dbających o twoje dobro.