• benchmark.pl
 • Gry
 • Oj było z czego wybierać. Metacritic wskazał najgorsze gry roku
Gry

Oj było z czego wybierać. Metacritic wskazał najgorsze gry roku

przeczytasz w 2 min.

Czego jak czego, ale rozczarowań na rynku gier w minionych 12 miesiącach nie brakowało. Metacritic przypomniał, które były największe.

Najgorsze gry 2021 roku według Metacritic

Gdyby ktoś nie kojarzył, Metacritic to jeden z najpopularniejszych portali agregujących recenzje między innymi gier. Chodzi zarówno o te z branżowych mediów, jak i o te pochodzące od graczy. Na potrzeby niniejszego zestawienia zdecydowano się skupić na tych pierwszych.

Rozczarowań technologicznych w 2021 roku nie brakowało także dzięki producentom gier. I co może nieco zaskakiwać, w sporej mierze były one zasługą także dużych i mających raczej dobrą renomę zespołów. Poza konkurencją okazało się eFootball 2022 od Konami, w przypadku którego średnia z recenzji to zawstydzające 25%. Poza tym na mało zaszczytnym podium znalazły się jeszcze Balan Wonderworld od Balan Company (a wydane przez Square Enix) oraz Werewolf: The Apocalypse - Earthblood przygotowane przez też wielu znane Cyanide Studio.

 1. eFootball 2022 (PC) - 25%
 2. Balan Wonderworld (Switch) - 36%
 3. Werewolf: The Apocalypse - Earthblood (PS4) - 42%
 4. Taxi Chaos (PS4) - 42%
 5. Of Bird and Cage (PC) - 44%
 6. Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition (Switch) - 47%
 7. I Saw Black Clouds (PS4) - 47%
 8. Arkham Horror: Mother's Embrace (PC) - 48%
 9. Demon Skin (PC) - 48%
 10. Necromunda: Hired Gun (PS4) - 49%

Po eFootball 2022 przejechali się niemal wszyscy

Ciekawe czy, a może raczej jak bardzo, Konami żałuje wypuszczenia eFootball 2022 w tak tragicznym stanie. To właśnie ta produkcja zdobyła w tym roku także miano najniżej ocenionej gry na Steam w historii sklepu.

Trudno wskazać tutaj coś pozytywnego, no chyba, że model free-to-play. A i to na wyrost, bo dla większości decydujących się na instalację całość jest niegrywalna. Znalezienie tu jakichkolwiek atutów to zadanie naprawdę trudne, błędy i niedociągnięcia trafiają się za to co chwilę.

Mieliście wątpliwą przyjemność spędzić trochę czasu przy którymś z wymienionych tu tytułów? Oby 2022 rok był dla graczy lepszy, a pierwsze oznaki niech pojawią się już w styczniu.

Źródło: Metacritic

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zgf1a
  5
  Tworcy eFootballu chyba inspirowali sie gra naszej reprezentacji ;)
  • avatar
   CryptoPrince
   -18
   Zacznij zarabiac gruby hajs na handlu kryptowalutami i zaloz konto na crypto com z mojego linku referencyjnego a otrzymasz na poczatek az 25$ w kryptowalucie CRO!

   jjey2xxs9c
   • avatar
    develoop
    0
    A gdzie cyberpunk ?
    • avatar
     PeetBoss
     0
     Co prawda nie ten rok, ale F76 miał ten sam start. JAk kupiłem tak przeszło pół roku jak nie więcej musiałem odczekać, bo nie dało się grać. Życie spierniczało mimo że nic mnie nie uderzyło/zaatakowało (ani stwór, ani pułapka czy jakieś radioaktywne otoczenie), gdyż okazało się że przeciwnicy byli np blisko domów ale byli "niewidzialni" :D. Chociaż uśmiałem się gdy któryś wpadł do środka beczki, a np był to jakiś trudny boss, to lepsze niż hacki, ale przyjemność z trudu walki zabrana. Jeszcze inny błąd który był długo to armor-y w których nie dało się biegać, i wiele inny błędów, aż w końcu odinstalowałem i poczekałem.
     Jak pamiętam (ja nie grałem, ale śledziłem) no man's sky też był innym produktem niż go pokazywano. Moim zdaniem to nie jest do końca wina ludzi że kupują przedpremierowo gry, bo równie dobrze w dniu premiery też można by było źle oceniać ludzi, tak samo jak produkty w normalnych sklepach. Wina tu taka ze za wypuszczanie bubli firmy powinny dostawać grzywny na takie sumy żeby ode chciało się im robić z ludzi baranów. Kiedyś gra jak wyszła czy produkt były i użyteczne i naprawialne, a nawet możliwe do przeróbki. Dziś ani to naprawić, ani przerobić...chociaż dobrze że w przypadku gier są MODerzy czy jak ich tam nazywają.