Gry na konsole

Najlepiej sprzedająca się gra 2016 roku na konsolach to...

przeczytasz w 1 min.

Po przeczytaniu tytułu macie zapewne swoje typy. W poprzednim roku na konsolach królowała FIFA 17.

Chociaż często pojawiają się głosy odnośnie cen gier, zwłaszcza na konsolach, wciąż nie narzekają one na brak zainteresowania. Z całą pewnością dotyczy to kolejnych odsłon wirtualnej piłki nożnej spod znaku EA.

Jeden z najbardziej znanych w naszej branży producentów i wydawców chwalił się ostatnio swoimi wynikami finansowymi za ostatni kwartał zeszłego roku. Okres ten przyniósł EA 1,149 mld dolarów przychodu. Głównie dzięki sprzedaży cyfrowej, która wygenerowała około 60% wymienionej sumy. Nie udało się jednak uniknąć starty netto, chociaż wyniosła ona „tylko” milion dolarów, a nie 45 milionów dolarów, jak było w analogicznym okresie 2015 roku.

Prócz samych cyferek ujawniono jednak ciekawe informacje związane z wybranymi produkcjami. Zwłaszcza FIFA 17. EA podało, iż udało jej zdobyć się miano najlepiej sprzedającej się gry 2016 roku na konsolach. Szkoda, że nie ujawniono bliższych danych, ale dużym wzięciem cieszyć ma się The Journey, wprowadzony w tym roku tryb fabularny. Na zabawę przy nim zdecydowało się już ponad 10 milionów graczy.

Swoją drogą, potwierdzono już wydanie FIFA 18. Nawet bez powyższych informacji nie byłoby to zaskoczeniem. Warto jednak dodać, że tegoroczna odsłona serii również zawierać będzie tryb fabularny.

Źródło: EA

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bhaal1982
  3
  Taaa najlepiej sprzedawana bo dodają do konsoli :D więc z automatu sporo schodzi dodawane do sprzętu :D
  • avatar
   ygdersil
   -7
   Jak to?? a super, duper niszczące PC Uncharted 4???

   Konsole zaorane
   • avatar
    tgolik
    0
    Kupiłem PS4 pro między innymi pod Horizon Zero Dawn. Jednak moja chęć zakupu słabnie z każdym z ostatnich gameplayów/zwiastunów. Nie skończyłem jeszcze Far Cry 4, Primal ledwie napoczęty a Horizon widzę, że niewiele się od nich różni. Graficznie też widzę, że Horizon jest nierówny - w pewnych momentach zachwyca jednak zwykle wygląda poniżej poziomu ultra FarCry 4 na PC.