Smartfony

Najtańsza wersja iPhone'a 7 z 32 GB pamięci?

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Wraz z premierą iPhone'a 7 firma Apple zmienić może nieco politykę związaną z pamięcią wewnętrzną oddawaną w ręce użytkowników.

Mała ilość pamięci wewnętrznej w smartfonie może okazać się bardzo dokuczliwa, zwłaszcza jeśli jednocześnie nie można korzystać ze slotu na kartę microSD. Wiedzą coś o tym sięgający po najtańsze wersje iPhone'ów. Być może w tym roku będzie nieco inaczej.

Zaczynają nasilać się informacje mówiące o tym, iż Apple zrezygnuje wreszcie z wariantu oferującego 16 GB pamięci wewnętrznej. Najtańsza wersja iPhone'a 7 oferować ma 32 GB przestrzeni na dane, te droższe natomiast 64 GB oraz 128 GB.

Jednocześnie spodziewać należy się też premiery iPhone'a 7 Plus. W tym przypadku kwestia pamięci wewnętrznej wyglądać miałaby jeszcze lepiej - 32 GB, 128 GB i 256 GB.

Scenariusz optymistyczny, tym bardziej, że ceny miałby pozostać na poziomie podobnym do poprzedniej generacji, a więc iPhone'a 6S i iPhone'a 6S Plus.

Źródło: phonearena, idigitaltimes

marketplace

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek12_sdz
  Potrafię użyć każdą ilość pamięci (w granicach rozsądku) czy to na telefonie czy na komputerze. To tylko kwestia czasu.
  16
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja mam w telefonie 4gb pamięci. To jest dopiero Hardkor!
  12
 • avatar
  kokosnh
  parę filmów w 4K i wszystko zajęte, czy perę gier po 1-2GB każda.
  Ile pamięci byś nie miał, po jakimś czasie wszystko zajmiesz.

  Mi np zostało już tylko lekko ponad 2TB wolnego, z 8TB które mam w PC
 • avatar
  bassv
  tak nokia n97 32gb weszła Czerwiec 2009 ile lat już minęło 32gb powinno być standardem już dawno w większości smartfonów
 • avatar
  itekiti
  Ja mam teraz zajęte 88GB pamięci wewnętrznej i wystarczy nagrać kilka filmów w 4K i będzie kolejne pare GB zajęte. Nie wspominając o praktycznie braku przejmowania się tym, czy aplikacja mi się zainstaluje, czy starczy pamięci itd...
  Dlatego mam nadzieje, ze jak bede za pare lat zmienial telefon to też znajde cos fajnego z min. 128GB pamięci wewnętrznej. Na karcie SD niestety nie da sie zaisntalowac wszystkich aplikacji ;(
 • avatar
  robgrab
  Mi starcza spokojnie w iphone 16gb i na ogół mam wolnego koło 6-7gb, więc i na kręcenie w 4k starczy. Na telefonie nie przechowuję pierdyliarda zdjęć czy filmów bo mi nie potrzebne, a do tego zwiększa rozmiar kopii zapasowych. Na pewną są tacy którym i 128gb to mało bo chorują gdy nie mają w kieszeni 20000 swoich zdjęć i 1000000 piosenek.
 • avatar
  Kenjiro
  Brakuje mi odpowiedzi "Wolałbym slot SD" lub coś w tym rodzaju.
 • avatar
  Marucins
  16GB dla Apple to podstawa. Później 64. Dzięki przepaści - ludzie bardzo chętnie sięgają po 64GB wersję wiedząc że 16GB to zbyt mało a 32 byłoby minimum.
 • avatar
  Satanski
  8GB mi wystarczy.
 • avatar
  BluePandoraBox
  dadzą szybszą pamięć niż w 5S gdzie zapis w wersji ze 128 GB nie przekraczał 5 mega, bo użyli najtańszych dostępnych na rynku i najwolniejszych kości, choć fon kosztował majątek

  jak miło się czyta niektóre wpisy ludzi udowadniających nam i sobie że mała ilość pamięci bez możliwości jej rozszerzenia w japkofonach jest wystarczająca ;)
  normalnie masochiści hihi
 • avatar
  Po1nter
  Nie rozumiem jak można zaznaczyć opcję 16gb. Do nivzego to się nie nadaje bo dostajemy między 10-12. Robiąc zdjęcia w wysokie jakości zostanie nam polowa tego. Z gier i muzyki nie korzystam. Ale już na takiej ilości pamięci telefon nie chodzi tak dobrze.
  -2
 • avatar
  Adios6293
  Apple jak zwykle 100 lat za muzynami, 32GB powinno byc standartem ze 2 lata temu :)
  -3
 • avatar
  Celdur
  Pójdzie na tym Crysis?
  -4
 • avatar
  mutissj
  512GB najlepiej
  -8
 • avatar
  1tapir
  16 gb pamięci wewnętrznej to dla mnie minimum, ale z możliwością rozszerzenia o slot karty pamięci. Najbardziej optymalne rozwiązanie to sam system na pamięci wewnętrznej, a zdjęcia, pliki muzyczne na karcie pamięci. Aplikacje w 99%, które oferują producenci są nam zbędne ( wyjątek czasami aplikacje do robienia zdjęć, które czasami są bardzo rozbudowane - przykład "camera pro" , a w gry zajmujące po kilka gigabajtów nie gram, bo jest od tego komputer/ konsola ). Nie krytykuje innych osób, które grają na smartphonie, ale dla mnie nie jest to potrzebne.