Filmy / seriale / VOD

Max – to nazwa nowego, dużego rywala dla Netflix

przeczytasz w 1 min.

Max – zapamiętaj tę nazwę, bo już wkrótce tak właśnie możemy mówić na najgroźniejszego rywala usługi Netflix.

Najgroźniejszy rywal dla Netflix to… HBO Max

Netflix jest obecnie bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o serwisy VOD. Choć Disney+ zbliża się do niego w niezwykle szybkim tempie, na dobrą sprawę nie jest w stanie na razie mu zagrozić. Podobnie nie może tego obecnie zrobić HBO Max, ale nadchodzące w obrębie tej usługi zmiany mogą okazać się pomocne. 

Od pewnego już czasu wiemy, że w przyszłym roku usługa HBO Max odejdzie do przeszłości, podobnie jak Discovery+ (które w Polsce akurat jest częścią Playera). Jako że oba (czy – jak u nas – wszystkie trzy) serwisy należą do tego samego właściciela, czyli grupy Warner Bros. Discovery, mają się wkrótce połączyć w jedną megausługę. Do tej pory nie wiedzieliśmy, jak będzie się nazywać, ale od początku utrzymywano, że w nazwie nie pojawi się ani Warner Bros., ani Discovery, ani nawet HBO. I faktycznie, wygląda na to, że nowa nazwa to po prostu… Max. 

Max, czyli HBO, Discovery i Warner Bros. w jednym

Nowa usługa ma zadebiutować już wiosną i choć rzecznik grupy powiedział w wywiadzie dla CNBC, że ostateczna decyzja co do nazwy jeszcze nie zapadła, proste Max jest aktualnie najmocniejszą kandydaturą. Bez wątpienia dobrze też będzie odzwierciedlać charakter usługi, która ma w sobie łączyć obszerne katalogi kilku dużych marek: z HBO, Warner Bros. Discovery i DC Comics na czele. W Polsce dochodzi jeszcze na przykład TVN.

Prawdopodobnie więc to właśnie Max będzie jednym z najgroźniejszych rywali dla Netflix. Na razie jednak nie tylko nazwa, ale te cena nie została ujawniona, a to bez wątpienia odegra istotną rolę w tej walce. Jedyna potwierdzona informacja to termin debiutu: wiosna 2023. 

Źródło: Engadget, CNBC

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  3
  Aha. I będzie max g...o tylko od trzech graczy w jednym pakiecie. Dajcie luz. Prawie wszystkie nowe produkcje pod te platformy VOD to jakiś koszmar.
  • avatar
   NaQeR
   0
   Swoją drogą, u Was z wieczorami też tak słabo chodzi Hbo Max?
   W środku dnia, albo z rana nie ma problemów, a wieczorem nawet najgorsza rozpikselowana papka potrafi przyciąć.
   Problemem nie jest mój internet (300mb światłowód), bo próbowałem też połączenia w innym mieście oraz mobilnego.

   Czy problemem są godziny szczytu i nie wyrabia ich serwis?
   Chciałbym się dowiedzieć, czy inni też mają takie problemy, bo jeżeli w godzinach szczytu (w których sam najwięcej używam ...duh) nie wyrabiają się to jest to dla mnie absolutna dyskwalifikacja.
   Żebym mógł chociaż ściągnąć film wcześniej to nie byłoby problemu.
   • avatar
    pawluto
    0
    Disney i Netflix nachalnie promują wiadomo co...więc czas na zmianę na Max.
    • avatar
     Aquagen
     0
     Każda konkurencja jest dobra.
     W 2019 r. Netflix odpowiadał za 11.4% ruchu downstream, a w tym już tylko 9.39%, czyli całkiem duża rotacja klientów (customer churn).

     P.S. Macie jakieś propozycje na spolszczenie "ruchu downstream"? Sam myślałem o "ruch ku mnie", ale to jakoś koślawo brzmi.