Filmy / seriale / VOD

Koniec ze współdzieleniem konta. Tani Netflix to przeszłość

przeczytasz w 1 min.

To koniec ze współdzieleniem konta Netflix w Polsce. Pakiet za 15 złotych miesięcznie to coś, o czym trzeba już zapomnieć. Chcąc dzielić się kontem, będzie trzeba uiścić dodatkową opłatę.

Współdzielenie konta Netflix w Polsce – koniec tego dobrego

Dzielenie się jednym kontem Netflix ze znajomymi było do tej pory świetnym sposobem na oszczędności. Od wielu miesięcy właściciele usługi podkreślali jednak, że regulamin zakazywał współdzielenia konta przez osoby spoza jednego gospodarstwa domowego. A skoro tak, to robić tak nie wolno – no chyba, że zapłacisz. 

W e-mailach przesyłanych do abonentów, Netflix wyjaśnia, że jednym kontem można się dzielić jedynie z osobami z danego gospodarstwa domowego. Jeśli jest inaczej, to właściciele serwisu dają dwie możliwości. Pierwsza polega na natychmiastowym zaprzestaniu. specjalnie po to przygotowano funkcję przeniesienia profilu. Dzięki temu na nowym koncie pojawi się cała zawartość, w tym historia, „moja lista” i rekomendacje. A druga opcja?

Netflix - współdzielenie konta, mail

Netflix wprowadza opłaty za współdzielenie konta

Druga opcja to nowość, którą Netflix zapowiadał od dłuższego czasu. Chodzi mianowicie o możliwość udostępniania konta osobie, która mieszka gdzie indziej. Oczywiście za dodatkową opłatą, wynoszącą 9,99 zł miesięcznie (a koszt ten ponosić będzie główny abonent).

Do tej pory więc istniała możliwość, by za Netflix płacić zaledwie 15 złotych miesięcznie. Teraz minimalny koszt wyniesie 26,50 zł. Możliwy do podziału na dwie osoby pakiet Netflix Standard kosztuje w takim przypadku 53 zł miesięcznie, a dzielony na trzy osoby Netflix Premium – 80 zł. 

Opcja pierwsza polegająca na utworzeniu własnego konta i samodzielnym opłacaniu abonamentu nie jest więc wcale taka głupia – Podstawowy pakiet Netflix kosztuje wszak 29 zł. Z drugiej strony, przy podziale wciąż możemy liczyć na wyższa jakość (4K, a nie Full HD) za minimalnie niższą cenę, więc może i nie ma tego złego… 

Źródło: Netflix Polska

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  oreonoreon
  7
  Łaskę nam robią. To nie Nextlix jest nam potrzebny, tylko my Netflixowi. Nie ten, to inny.
  • avatar
   Kenjiro
   6
   Pitu, pitu. Po prostu ludzie będą do siebie częściej dzwonić po "kod aktywacji".
   • avatar
    Dexterr
    6
    Udostępnianie konta działa i bedzie działać bo jest to poprostu nieweryfikowalne. Wszyscy użytkownicy domowi moga do oglądania uzywać komórek z rożnych operatorów i jest nie do sprawdzenia czy są w tym samym miejscu. Zreszta udostepniania działa bez problemu na Disney Plus, HBO Max czy Amazon Prime i nikt tego nie będzie na siłe blokował bo to by było paliwo dla konkurencji.
    • avatar
     QuadraFX
     4
     Już dawno zrezygnowałem z tego shitu na rzecz Amazona i płatnego CDA.
     • avatar
      yareku
      3
      Przydałyby się abonamenty 4k dla jednej lub 2 osób, część osób by zrezygnowała z dzielenia.
      • avatar
       pwil2
       2
       W sumie zdałem sobie sprawę, że nie oglądałem NetFlixa od miesięcy (Disney+ rządzi!), ale szkota było być tym, który rozwala rodzinkę. To będzie dobry pretekst by zaoszczędzić 15pln/mc :-)
       • avatar
        musznik
        2
        dyskryminacja, jeżeli mam dwa domy rodzinne w których przebywam po tyle samo, to mogą mnie cmoknąć, na dodatek wszystko tunelowane jest przez VPN jednego domu, nie mówiąc już o osobach które mają rodzinę w separacji i mieszkają po trochę tu a po trochę tam...
        • avatar
         Janisz
         1
         Zobaczymy - bo mi to bardziej wygląda nie na walkę ze współdzielącymi, a na akcję uspokajającą dla udziałowców.
         • avatar
          zack24
          0
          Koniec świata... Amazon prime jest za 49 zł na rok, a jeśli miałbym czas obejrzeć wszystko co tam dają to musiałbym nie spać. Netfliks mnie przytłacza propagandą lgbt, podobnie hbo. Disney w miarę ok. Jest jeszcze wiele innych tańszych i czasem darmowych. Dziękuję - jest co robić i co oglądać.
          • avatar
           Konto usunięte
           -2
           Czyli nic się nie zmieniło, jest tylko furtka dla uczciwych :D
           • avatar
            vacotivus
            0
            A może Netflix to przeszłość w ogóle?
            • avatar
             mktiger
             0
             Czyli co, 10 za każdego nowego uzytkownika? premium 60 + 3 x10, czyli 90 zł na 4 osoby. 22.5 by wychodziło
             • avatar
              syncpoland
              0
              Rynek i pieniądz wszystko zweryfikuje
              • avatar
               Norghul
               0
               W żaden sposób nie weryfikują położenia z tego co widzę. To tylko okresowa weryfikacja urządzeń korzystających z konta, zresztą coś takiego chyba nawet w komunikacie czy regulaminie widnieje. Dzisiaj normą jest zmienne IP gdzie czasem geolokalizacja pokazuje różne części kraju, a na mobilnych urządzeniach coś takiego jest bez sensu, bo tam lokalizacja może się bardzo często zmieniać. Spiszą sobie tylko listę urządzeń i każde nowe będzie musiało przechodzić weryfikację. Ogólnie wszystko wygląda tak, że ta dopłata za użytkownika jest w pewnym sensie dobrowolna, bo to użytkownik musi rozpocząć całą weryfikację. A i jak dzielicie konto w obrębie jednego miasta to na 99% nie będzie trzeba rzeźbić.