Filmy / seriale / VOD

Netflix może odpalić zaskakującą nowość. Komu to potrzebne?

przeczytasz w 1 min.

Transmisje na żywo to kolejny pomysł, jaki zrodził się w głowach zarządzających serwisem Netflix. Czy w jakimkolwiek stopniu takie rozwiązanie mogłoby pomóc na ostatnie problemy?

Netflix z transmisjami na żywo? Są takie pomysły

Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje Netflix i czy warto za niego płacić. Spadek liczby abonentów odnotowany w minionym kwartale musiał wywołać większy popłoch, bo co rusz pojawiają się doniesienia na temat kolejnych pomysłów rodzących się w głowach zarządzających tym serwisem. Była mowa o opłatach za współdzielenie konta, a także wprowadzeniu reklam, teraz natomiast pojawiają się wzmianki o kolejnej możliwej funkcjonalności.

Jak dowiedział się portal deadline, Netflix nie wyklucza poszerzenia swojej oferty o transmisje na żywo. Niewielka grupa osób podobno jest już na wstępnych etapach opracowywania tego rozwiązania. Na szczegóły, a tym bardziej jakikolwiek harmonogram oczywiście za wcześnie.

Co na żywo mógłby pokazywać Netflix, a co wydaje się tylko fantasmagorią?

Od razu rodzą się pytania i to niekoniecznie dotyczące terminu, w jakim nowe rozwiązanie mogłoby się pojawić. Niektórych bardziej zastanawia, co Netflix mógłby pokazywać na żywo. Wedle przywołanego już źródła, trudno mówić o zaskoczeniu. Wymieniane są bowiem przede wszystkim formaty komediowe (głównie stand-up), do których bazą mogły być doświadczenia z festiwalem Netflix Is A Joke.

Niektórzy idą dalej i sugerują reality show oraz talent show. Jeszcze inni zaznaczają, że transmisje na żywo tak naprawdę są przydatne głównie podczas transmisji sportowych. Netflix zdaje sobie sprawę, że mogłoby to okazać się świetnym strzałem, pierwsze wizje miały pojawić się już jakiś czas temu, po sukcesie serii Formula 1: Jazda o życie. Tyle tylko, że tu trzeba byłoby zadbać nie tylko o odpowiednie rozwiązania techniczne, ale i np. licencje, a tych, zwłaszcza do najpopularniejszych dyscyplin, nikt łatwo nie odda.

Czy transmisje na żywo byłyby dla Was dodatkowym magnesem przyciągającym na Netflix?

Źródło: deadline, foto: pixabay

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  W "Bruce wszechmogący" bóg był czarny zanim to było modne na Netflixie XD Ah ta proprawność polityczna
  • avatar
   pawluto
   1
   Wszystko zależy ile miałby kosztować abonament na taką "internetową stację telewizyjną" !
   • avatar
    Bazyliszek
    -1
    spadek dochodów to konsekwencja wywołana konkurencją i zmęczeniem nachalną promocją lgbt-rtv-agd
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     znaczy że co? rolnik szuka żony w wydaniu netflix? albo inne głupawe 'reality show' typu 'miłość o mega poranku' i inne bzdury? no fajnie, już lecę z portfelem :D
     • avatar
      NiemenCrystal
      -17
      Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
      niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
      • avatar
       tulika
       0
       niestety netflix zamiast wprowadzać naprawdę potrzebnych rzeczy, by się ogarnąć w tym ich bałaganie udawania jak to dużo wszystkiego i jak to bardzo pomocne ich podpowiedzi, dublujące co popadnie, czy poprawienia bezmyślnej implementacji wskaźników postępu, robi opcje dla idiotów i wymyślone przez idiotów typu losowy film...