Filmy / seriale / VOD

Reklamy na Netflix podobno już w tym roku

przeczytasz w 2 min.

Netflix być może jeszcze w tym roku zaoferuje dodatkowy, tańszy plan dla swoich abonentów. Brzmi dobrze? Nie do końca, bo niższa cena będzie wiązała się z reklamami.

Dodatkowy plan na Netflix z reklamami

Głośno ostatnio o coraz większych problemach Netflix z pozyskiwaniem nowych użytkowników, a nawet z utrzymywaniem dotychczasowych. Zarządzający mimo wszystko nadal najpopularniejszym serwisem VOD, a także wszelkiej maści analitycy nie pozostawiają już złudzeń - Netflix wprowadzi reklamy.

Reed Hastings, współzałożyciel i CEO Netflix, sugerował w jednym z niedawnych wywiadów, iż dopięcie wszystkich szczegółów może zająć nawet dwa lata. Ale wątpliwe aby tak było, najprawdopodobniej opisywany scenariusz ziści się wcześniej.

The New York Times, powołujący się na korespondencję pomiędzy szefostwem Netflix i pracownikami serwisu, twierdzi, iż dodatkowy plan z reklamami zostanie wprowadzony w ostatnim kwartale 2022 roku. Aktualnie cena Netflix to 29 zł, 43 zł lub 60 zł miesięcznie w zależności od planu. Ten dodatkowy ma być tańszy, ale póki co brakuje informacji odnośnie konkretnej kwoty.

Sami jesteście winni. Było nie dzielić kont

Wedle niedawnych statystyk, Netflix stracił użytkowników pierwszy raz od 2011 roku. Remedium na zyski mniejsze niż oczekiwano ma być nie tylko dodatkowy plan z reklamami, ale też dokładniejsze przyjrzenie się użytkownikom dzielącym konta (wedle regulaminu można robić to tylko w obrębie swojego gospodarstwa domowego).

Zarządzający Netflix mówią, że do 222 mln abonentów trzeba doliczyć jeszcze około 100 mln osób oglądających filmy i seriale, ale niemających własnego konta. W marcu opłaty za współdzielenie konta Netflix zostały wprowadzone w pierwszych krajach. Pojawiały się wtedy głosy, że to tylko testy i daleko do rozszerzenia tego o inne regiony. Ale i w tym kontekście sytuacja zaczyna się zmieniać (bo od reklam też kiedyś się odcinano) i zanosi się na to, że osoby dzielące się hasłem z innymi będą płacić więcej niezależnie od tego, w jakim kraju mieszkają.

Co sądzicie o takich zmianach szykowanych przez Netflix?

Źródło: engadget, foto: unsplash

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  EgzoPro
  10
  Nikt by nie dzielił kont gdyby nie idiotyczna polityka odnośnie kosztów planów np. dla jednej osoby. Dlaczego nie mając drugiej osoby do konta, muszę kupić najdroższy plan aby oglądać treści w najwyższej jakości, które dodatkowo zakładają 3 subskrypcje których nie potrzebuję?
  • avatar
   prystek
   7
   no to zegnamy sie z tym dziadostwem
   • avatar
    baertus11
    3
    ooo, to dzielenie konta powoduje spadek abonentów a nie "specjalna" oferta N? przecież powinna rosnąć liczba abonentów.... w końcu każdy jest za poprawnością polityczną i parytetami obsady w filmach.... skąd więc spadek?
    • avatar
     Dragonik
     2
     No tak wina wszystkich tylko nie netflixa.
     • avatar
      zack24
      2
      Jak im odpadnie kolejna rzesza "fanów" poprawności politycznej i promocji lgbt+, to potem z pozbieraniem się może być już za późno.
      • avatar
       Diuran
       2
       Oni nie kończą sezonów, ledwo zaczną a już kończą bezsensu, nie każdy serial będzie miał wielomilionowa widownię mehh.
       • avatar
        keram01
        2
        czas na rozstanie
        • avatar
         kola01
         2
         Acha, czyli za spadek zainteresowania ofertą, NATFLIX wini abonentów? Warto, żeby w końcu przejrzeli na oczy, poprawili jakość oferty i jakość samego obrazu, to ilość użytkowników na pewno się im zwiększy. A blokując dzielnie konta stracą kolejną grupę użytkowników co jeszcze bardziej zmniejszy im przychody. I kto wtedy będzie winny? Ta reszta, która została?
         • avatar
          losiaczek1
          2
          Proponuję żeby Netfliksa można było odpalić tylko na urządzaniach z wbudowaną kamerą. Po uruchomieniu Netfliks będzie monitorował pomieszczenie jak przed telewizorem pojawi się druga osoba (sąsiad, ktoś z rodziny) to od razu zwiększy się abonament np 10 zł od osoby itd...:)))
          • avatar
           losiaczek1
           1
           Netfliks trzyma się na rynku tylko dzięki dużej ilości filmów i w miarę dobrej jakości odtwarzania (przynajmniej w HD). Niestety wiele sezonów jest już kręconych na siłę i nie da się tego oglądać. Ceny są z kosmosu w porównaniu z konkurencją. Mam pakiet Standard – cena 43 zł/miesiąc, jakość FullHD i 2 ekrany. Zawsze mi się wydawało, że siłą takiego rozwiązania była mobilność. Obecnie mam Netfliksa zainstalowanego na TV w domu i na kilku urządzeniach mobilnych. Zakładam więc, że niedługo będę musiał dodatkowo zapłacić za każde urządzenie mobilne a już teraz jest problem bo moja rodzina składa się z 4 osób a tylko dwie mogą naraz oglądać.
           • avatar
            NiemenCrystal
            1
            Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
            https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
            • avatar
             pawluto
             0
             Portal nam się zmienia - wreszcie jest - tadammmm ! - Goła baba !