Filmy / seriale / VOD

Tego na Netflix jeszcze nie było. Trwają testy kontrowersyjnej nowości

przeczytasz w 2 min.

Netflix i streaming na żywo? Klamka zapadła już jakiś czas temu, teraz dopinane są ostatnie detale przed startem nowej funkcjonalności.

Netflix z programami nadawanymi na żywo

Jeśli śledzicie branżowe doniesienia lub przynajmniej losy platformy Netflix, to zaskoczeni omawianym tematem pewnie nie jesteście. Jeszcze w maju zeszłego roku pisaliśmy, że Netflix może wystartować z transmisjami na żywo. Wtedy była mowa o planach, ale okazało się, że dość szybko zaczynają być wcielane w życie.

W zasadzie można twierdzić, że Netflix jest z tym rozwiązaniem na zaawansowanym etapie. Inaczej nie wypada odczytywać rozpoczętych testów streamingu na żywo.

Trwają testy, ale start nowej funkcjonalności już wkrótce

Kiedy można spodziewać się startu nowej funkcjonalności w finalnej wersji? To też żadna tajemnica, bo już kilka tygodni temu ogłoszono, że stanie się to 4 marca. Ujawniono nawet pierwszy program, jaki będzie nadawany na żywo na Netflix. To stand-up przygotowany przez amerykańskiego komika Chrisa Rocka.

„Jesteśmy podekscytowani, że cały świat będzie mógł zobaczyć na żywo wydarzenie komediowe Chrisa Rocka i stać się częścią historii Netflix. To będzie niezapomniany moment i jesteśmy zaszczyceni, że to Chris niesie tę pochodnię.” - Robbie Praw, wiceprezes Netflix ds. formatów komediowych

Transmisje sportowe na Netflix?

W sferze plotek pozostają sugestie, iż Netflix chce serwować swoim klientom transmisje sportowe na żywo. Tyle tylko, że jeszcze nie tak dawno plotkami określano np. plan z reklamami. Powszechnie wiadomo, jak wielkim biznesem są wydarzenia z najpopularniejszych dyscyplin. Trzeba jednak nabyć do tego prawa, co nawet dla Netflixa może być problematyczne.

Ze względu na finanse i konkurencję, a nie głosy niektórych użytkowników platformy, zdaniem których wszystko idzie w złym kierunku. Krytykowano już wspomniane wprowadzenie reklam, podobne argumenty padają przy okazji transmisji na żywo. Serwuje  to telewizja, a w serwisach streamingowych od początku szukano czego innego. Oczywiście nie jest to opinia wszystkich, bo skoro znaleźli się zadowoleni z reklam (a konkretnie wynikających z ich oglądania oszczędności na abonamencie), znajdą się też chętni na programy na żywo.

Źródło: @stocktalkweekly

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Shunex
  7
  Nie widzę w tym nic kontrowersyjnego...
  • avatar
   piomiq
   7
   Chcą być telewizją, gdzie widz musi się dostosować do ramówki?
   Słaby pomysł, bo TV już jest.
   • avatar
    assistant
    5
    Spóźnili się o jakieś 15 lat.
    • avatar
     levusek1992
     2
     Jako dodatek, dlaczego nie.
     • avatar
      Kasuja Wpisy Automatem
      2
      do jakiej frakcji wrzucać netflixa? plastik-metal, papier, bio czy zmieszane?
      • avatar
       baertus11
       0
       " pierwszy program, jaki będzie nadawany na żywo na Netflix. To stand-up przygotowany przez amerykańskiego komika Chrisa Rocka" - a to nie ten co dostał w pałę od Willa Smitha na oscarowej gali?