Filmy / seriale / VOD

Netflix podnosi ceny na kluczowych rynkach

przeczytasz w 2 min.

Netflix pozostaje najpopularniejszym serwisem streamingowym, ale jak widać nie wystarcza to do tego, aby utrzymywać te same ceny przez dłuższy czas.

Netflix zmienia ceny w Ameryce Północnej

Ostatnio dość systematycznie pojawiają się informacje na temat podwyżek, jakie Netflix serwuje mieszkańcom poszczególnych regionów. Temat znów powraca, tym razem w kontekście Ameryki Północnej. To właśnie tam, a konkretnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zdecydowano się na zmiany cen wszystkich trzech planów. Tu sprawdzisz ile kosztuje Netflix w Polsce.

W obydwu krajach podwyżki wchodzą w życie od razu dla nowych użytkowników. W przypadku osób, które miały już wykupiony abonament ma być to proces stopniowy, Netflix jest zobowiązany do przesłania wiadomości e-maili na 30 dni przed wejściem w życie nowych cen.

Jak będą wyglądać? W Stanach Zjednoczonych plan Basic wzrośnie do 9.99 dolarów z 8.99 dolarów, plan Standard będzie kosztował 15.49 dolarów zamiast 13.99 dolarów, a zainteresowani najbogatszym planem Premium zapłacą 19.99 dolarów zamiast 17.99 dolarów. Czy to odczuwalne dla portfela różnice? Jak zawsze ocena będzie indywidualna.

Dlaczego Netflix drożeje?

Nie wypada natomiast dyskutować z tym, iż Stany Zjednoczone i Kanada to jedne z najważniejszych rynków dla tego serwisu. Obecnie ma on około 215 mln użytkowników opłacających abonament, a około 75 mln to mieszkańcy właśnie tych dwóch krajów. Rzecznik prasowy Netflix pokusił się o bardzo krótki, lakoniczny komunikat dla mediów.

„Aktualizujemy nasze ceny po to byśmy mogli nadal oferować szeroką gamę wysokiej jakości rozrywki. Jak zawsze oferujemy wybór planów, dzięki czemu nasi użytkownicy mogą wybrać cenę, która odpowiada ich budżetowi.”

Czy nowe ceny pojawią się również winnych regionach? Pewnie tak, ponieważ z reguły zaczyna się właśnie za oceanem. Nam póki co to chyba nie grozi, ostania aktualizacja cen w Polsce miała miejsce ledwie kilka miesięcy temu. Inna sprawa, że ostatnio tempo podwyżek zauważalnie przyśpieszyło. Poza tym Netflix szuka również pieniędzy u osób współdzielących konta. I tu może zacząć prowadzić większą ofensywę także w naszym regionie.

Źródło: theverge, foto: unsplash

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marioking
  11
  niech podnosza... mnie już wystarcza wykupić netflixa, na miesiąc co roku... polityka serwisu i kurcząca się biblioteka coraz bardziej zniechęca... wystarczy przytoczyć liczby... netflix w usa w 2010 mial ok. 7300 pozycji a w 2021 juz tylko ~5700... A polska biblioteka mimo że rośnie wciąż jest daleka od tej liczby a placiliśmy większośc tego czasu po stawkach 1:1 do usa.... za ograniczoną i uboższa bibliotekę... z netflix original nie wiem czy chciałbym miec z 10 pozycji na nosniku fizycznym...bo to jest przyszłość dla osób ceniących kino i niezależność przed dodawaniem i odejmowaniem zawartości...
  • avatar
   MokryN
   4
   Wykończyło najpierw wszystkie wypożyczanie DVD a teraz już mogą podnosić ceny, konkurencji praktycznie nie ma.
   • avatar
    Smuga
    4
    Irytujące jest to, że w najwyższym abonamencie za 60 zł płaci się za 4 ekrany jednocześnie. Po kiego grzyba? Wystarczy mi JEDEN 4K, za powiedzmy 30-40 zł. Jak nie chcę tylu to muszę obciąć rozdzielczość - no debilizm w czystej postaci, bo za darmo takiej opcji nie dorzucają.
    • avatar
     Koriolan
     2
     W takim razie Netflix będzie pierwszy do odcięcia. Amazon Prime kosztuje regularnie 25,99 (teraz 10 zł) , nie musze dopłacac za 4k czy HDR - jeżeli film jest w takiej jakości to moge go oglądać. C+ i HBO mam w abonamencie satelitarnym, więc pożegnam. I pewnie strategia uruchamiania na 2 miesiące w roku.
     • avatar
      franiux
      1
      Dobrze że w Turcji nie podnoszą jeszcze. ;)
      • avatar
       DariosBitcoin
       -2
       Me tam to niedotyczy bo i tak wole torrentucha. Za darmo to ucciwa cena!
       • avatar
        Quenser
        -4
        U nas już była podwyżka więc na następną trochę poczekamy. A w stanach mają kasę niech płacą będą leprze filmy XD
        • avatar
         MokryN
         0
         Po co Netflix? Są lepsze servisy do oglądania filmów. Zresztą wywalać tyle kasy na filmy...
         • avatar
          Goldengecko
          0
          Wykupuje się netfixa Tureckiego za liry