Konsole do gier

Nintendo pozwane za naruszenie patentów

przeczytasz w 1 min.

Nintendo zostało pozwane do sądu przez firmęIA Labs za rzekomenaruszenie patentów na rozwiązania, które zostały wykorzystane w konsoli Wii.

Spór toczy się o dwa rozwiązania zastosowane w grach Wii Fit i Wii Fit Plus oraz urządzeniach peryferyjnych Wii Balance Board, Wii Remote, Wii Wheel, Wii MotionPlus oraz Wii Zapper. Odpowiadają one za łączność kontrolerów z komputerowym systemem ćwiczeń oraz za pomiar siły. System ten wykorzystany był uprzednio przez firmę IA Labs w peryferiach koncernu Kilowatt Sport: Exer-Station, Exer-Station Pro oraz PowerSquad Leg Joystick.

Konflikt trwa już od dłuższego czasu, jednakże IA Labs zdecydowała się na pozew dopiero teraz. Warto wspomnieć, że obie firmy w latach 2007-2008 kontaktowały się w sprawie patentów, a IA Labs chciało udzielić japońskiemu gigantowi licencji na swoje rozwiązania, jednakże Nintendo nie zdecydowało się na ich zakup. Teraz IA Labs żąda od Nintendo przyznania, że bezprawnie wykorzystano ich technologię, a także liczy na odszkodowanie finansowe, tłumacząc, że ciągłe naruszanie patentów przez Nintendo spowodowało dla nich nieodwracalne szkody.

 

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Gonzo
    0
    "nieodwracalne szkody" Dziwnie to określają. Po prostu nie zarobili, a nie stracili. Tak czy inaczej jeśli to ich patenty to należy się im za ich świadome naruszanie odszkodowanie.