Konsole do gier

Nintendo Switch 2 jak PS4 Pro? Doniesienia o wydajności

przeczytasz w 1 min.

Kiedy Nintendo Switch 2 zadebiutuje? Zdania ekspertów są podzielone, przy czym mówimy o zakulisowych doniesieniach, bo oficjalnej zapowiedzi sprzętu nadal nie ma. Tymczasem otrzymujemy nieoficjalne informacje na temat specyfikacji konsoli.

Temat Nintendo Switch 2 po raz kolejny powraca. Nie jest zaskoczeniem, że w dalszym ciągu bazujemy na nieoficjalnych informacjach; japońska korporacja nadal nie pokusiła się o oficjalną zapowiedź sprzętu. 

Źródłem najnowszych doniesień jest youtuber Moore’s Law is Dead, który twierdzi, że wydajność Nintendo Switch 2 w trybie stacjonarnym będzie porównywalna z wydajnością ulepszonej wersji PlayStation 4, czyli PS4 Pro. Nintendo Switch 2 ma być rzekomo wyposażone w układ T239, a Moore’s Law is Dead precyzuje, że technologia jego wykonania to 8nm proces technologiczny Samsunga.

W środku Nintendo Switch 2 znajdziemy prawdopodobnie 12 GB pamięci. Jeśli chodzi o tryb przenośny, to czas pracy ma przewyższać to, co oferuje Steam Deck. Również jakość obrazu ma przemawiać za nowym Switchem, a wszystko dzięki ray tracingowi. Z kolei wydajność to już domena Steam Decka.

“Tak więc, jeśli Steam Deck działa w rozdzielczości 720p w niskiej rozdzielczości przy 40 fps, to myślę, że (Nintendo Switch 2, przyp. red.)poradzi sobie (w wysokiej rozdzielczości 720p przy technologii ray tracingu przy 30 fps.” - spekuluje youtuber.

Premiera pozostaje tajemnicą. Z jednej strony sprzęt już jest w rękach deweloperów, z drugiej zaś pojawiają się doniesienia o premierze w pierwszym kwartale 2025 r.

Źródło: Wccftech

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adamlabedz
  0
  "jeśli Steam Deck działa w rozdzielczości 720p w niskiej rozdzielczości przy 40 fps, to myślę, że (Nintendo Switch 2, przyp. red.)poradzi sobie (w wysokiej rozdzielczości 720p..."
  To w końcu 720p to jest niska czy wysoka rozdzielczość bo się gubię?
  • avatar
   HardCorak
   0
   Jeśli w trybie stacjonarnym jak ps4 pro to w przenośnym prawdopodobnie jak ps4 czyli w podobnej cenie będzie można kupić smartfona o większej wydajności.
   Pewnie będzie znowu powtórka z rozrywki i na emulatorach w smartfonach lepsza jakość i więcej fps niż na switch 2.