• benchmark.pl
 • Gry
 • No Man’s Sky wreszcie zaczyna być grą, na jaką liczyliśmy od początku
Gry

No Man’s Sky wreszcie zaczyna być grą, na jaką liczyliśmy od początku

przeczytasz w 2 min.

Gra No Man’s Sky zadebiutowała dwa lata temu i poważnie zawiodła oczekiwania, oferując znacznie mniej niż zapowiadano. Od tego czasu światło dzienne ujrzały trzy duże aktualizacje, a czwarta ma premierę jeszcze w tym miesiącu. I… jest dobrze.

Twórcy No Man’s Sky wiele naobiecywali przed premierą, ale trzeba było ponad dwóch lat, by gra wreszcie wyglądała i działała tak, jak powinna. Był to niezwykle ambitny projekt i gracze mogą się tylko cieszyć, że nie został porzucony przez autorów (choć oczywiście ich to nie usprawiedliwia). A dlaczego w ogóle o tym wspominamy? Ponieważ w sieci pojawił się zwiastun dużej aktualizacji Next.

No Man’s Sky i multiplayer z prawdziwego zdarzenia, czyli aktualizacja Next - zwiastun

Next wprowadzi przede wszystkim prawdziwy tryb wieloosobowy – tym razem bez tłumaczeń, że galaktyka jest zbyt duża (o jej rozmiarach będzie można przekonywać się w grupie znajomych lub nieznajomych). Będzie można walczyć lub współpracować, a także …ścigać się (ot, prezent od twórców).

Aktualizacja Next to także zaawansowany system budowy baz oraz poprawiona oprawa graficzna. Jej premiera odbędzie się 24 lipca, a więc dokładnie tego dnia, w którym No Man’s Sky zadebiutuje na Xbox One (wydłużając o trzecią pozycję listę platform docelowych, na której znajdują się już PC i PS4). A to już wspomniany zwiastun:

Jak gra No Man’s Sky zmieniła się od dnia premiery (dwa lata temu)? Oto 11 punktów

Z okazji zbliżającej się premiery na Xbox One ekipy Hello Games i 505 Games postanowiły podsumować także to, co udało im się zrobić w ciągu ostatnich dwóch lat ze swoją „fantastyczną space operą do gruntownej poprawki”, jak nazwaliśmy ją w naszej recenzji. 

W tym czasie ukazały się trzy duże aktualizacje: Foundation, Pathfinder i Atlas Rise (a Next będzie czwartą). Wprowadziły one między innymi: nowe tryby zabawy, misje, portale, modyfikacje terenu, kolejne pojazdy różnego typu czy też ulepszony system handlu. Zobaczcie i posłuchajcie:

Dziś No Man’s Sky jest warte polecenia - zbiera „w większości pozytywne” recenzje

Powyższy materiał pokazuje, że wiele zostało zrobione, by No Man’s Sky cieszyło graczy, a do tego znacząco poprawiono działanie gry. To właśnie dlatego ostatnio dzieło studia Hello Games zbiera „w większości pozytywne” recenzje na Steamie. Pozostaje tylko pytanie o to, czy to, że gra zaczyna działać jak należy wystarczy, by zapomnieć o tym, co dostaliśmy dwa lata temu… 

Źródło: Hello Games na Steamie, IGN, Xbox

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  10
  @bartomancer moim zdaniem to ty coś sobie uroiłeś na temat ludzi i prasy....

  Prost filmik pokazujący nam co twórcy obiecywali a jaki chłam dostaliśmy.

  https://www.youtube.com/watch?v=vupCgB8H9Og
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Ta gra to był gniot jak ich mało w dniu premiery twórcy naobiecywali złotych gór a wyszło szambo.Dopiero kwadtryljard patchy i dlc zrobił z tego tytułu grywalną grę,motyw z parkiem jurajskim na you tube i tak łagodnie traktuje to monstrum które wyszło w 2014 roku.Dopiero teraz czyli w 2018 można nazwać ten twór grą i zagrać, a przecież można było od razu przełożyć premierę i dopracować no mans sky a nie wypuszczać wersje alpha i liczyć na pozytywne recenzje graczy.
   • avatar
    Satanski
    3
    Ale walka "na nogach" dalej tak samo denna, jak na początku? Nigdzie nie widzę, żeby chwalili się jakimiś zmianami w tym zakresie
    • avatar
     Sharimsejn
     2
     Od razu nie mozna bylo dac chociaz polowe tego co poprawili?
     • avatar
      belker
      2
      I co mi po grze którą kupilem w dniu premiery, jak po pół roku patchowania wymagania się tak zmieniły, że mój komputer nie spełnia już tych minimalnych. Nacieszyłem się gra jedynie 50h...
      • avatar
       raffal81
       -1
       Multiplayer w końcu!!!!

       Potencjał od zawsze gra miała, lecz czekałem w końcu aż zmieni się w taki sposób który zadowoli mnie chociaż w 70-80% ;)

       Klimat jest, ale teraz gdy będziemy mogli eksploracje planet dzielić z kompanem, wracam do gry raz jeszcze ;]
       • avatar
        bartomancer
        -13
        Problemem było to, że prasa zaczęła przekazywać dalej to co sobie ludzie wymyślili, a nie to co twórcy prezentowali czy dokumentowali.
        Z grą jestem prawie od początku i na dzień dobry dostaliśmy w większości to, co developer zapowiadał.
        Krytyka oczywiście ruszyła, bo sobie ludzie uroili nie wiadomo jakie jeszcze wodotryski...
        A ja jetem pod wrażeniem, że teraz dev mimo całego wylanego gnoju, zaczyna realizować te mrzonki jakimi żyli potencjalni gracze. Szacun dla nich.