Oprogramowanie

Jest dwa razy szybsza. Oto nowa aplikacja Microsoft Teams

przeczytasz w 2 min.

Producent wita użytkowników Microsoft Teams w „nowej erze”. Opracowywana latami aktualizacja aplikacji sprawić ma, że będzie działać szybciej i pożerać mniej zasobów, a do tego jeszcze będzie wygodniejsza w obsłudze.

Nowy Microsoft Teams działa szybciej i potrzebuje mniej pamięci

Najważniejsza wiadomość jest taka, że Microsoft Teams stanie się dużo szybszy i mniej zasobożerny. Amerykański gigant wylicza, że aplikacja zainstaluje się trzy razy szybciej, a na spotkanie zameldujesz się dwa razy szybciej. Przede wszystkim jednak platforma będzie potrzebować zaledwie połowę pamięci RAM w porównaniu do ilości, jaką używa obecnie. Przy okazji też wystarczy jej jedna trzecia aktualnie zajmowanej przestrzeni na dysku. 

Zmiany od wewnątrz i na zewnątrz

To nie lifting a przeprojektowanie. Microsoft zmienił sposób przechowywania danych, na nowo opracował działanie w tle, wymienił architekturę wideo i dokonał jeszcze kilku innych, równie istotnych zmian. Do tego uprościł przełączanie się pomiędzy kontami (co widać na zdjęciu poniżej), wprowadził automatyczne wyłączanie „podniesionej ręki” po zabraniu głosu, na wideo można nakładać filtry, a chatbot pomoże w realizacji poszczególnych zadań (takich jak zbieranie danych po wideokonferencji). 

Teams przełączanie

Szczególnie dumny Microsoft wydaje się także z wprowadzonych zmian wizualnych. Interfejs został odświeżony i choć różnice nie są dramatyczne, to jednak wygląd wydaje się znacznie bardziej spójny z tym, z czym mamy do czynienia w innych aplikacjach tej firmy, a przede wszystkim w systemie Windows 11. Producent chwali się też, że w wielu sytuacjach udało mu się zmniejszyć liczbę wymaganych „klików”. 

Teams nowości

Poniżej możesz zobaczyć podsumowanie nowości w formie wideo. Króko i na temat: co nowego w Microsoft Teams.... 

Kiedy nowy Microsoft Teams dotrze do ciebie?

Niestety pomimo tego, że Microsoft wita użytkowników w nowej erze, tak naprawdę wciąż stoi w drzwiach i nie wpuszcza nas do środka. Bilet wstępu mają tylko klienci biznesowi (i to wyłącznie w wersji zapoznawczej). Następni w kolejce ustawią się użytkownicy z sektora edukacyjnego, a na klientów indywidualnych pora przyjdzie najpewniej dopiero w przyszłym roku. 

Źródło: Microsoft, Engadget

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  EgzoPro
  3
  Według Pana Tima Sneatha w backendzie Elecrona zastąpił WebView2, natomiast Angulara zastąpił React. Technicznie rozwiązanie wygląda podobnie, aczkolwiek pod spodem wykorzystano mniejsze i szybsze WebView2.
  • avatar
   Warmonger
   3
   Czyli do tej pory nikt nie kwapił się, aby zoptymalizować aplikację... Po co angażować czas i środki, użytkownik poczeka.
   • avatar
    wilcze_stado
    2
    Gdybym dobrze poszukał, to bym znalazł zrzut ekranu z MS Teams, który zajmuje pod 11 GB ramu.
    Jeśli faktycznie jest tak, jak zapowiadają, to chwała im za to.
    • avatar
     wojtek_pl
     2
     Jeżeli prędkość instalacji uznaje się za zaletę...
     • avatar
      J.B FIN
      2
      Uzywam komercyjnie Teams od wielu lat, jest najlepszy ale to ze do tej pory nie dodali mozliwosci zmiany folderu download jest SKANDALEM!
      • avatar
       Kasuja Wpisy Automatem
       1
       nie żadna 2x szybsza, ale zaczyna osiągać standardową wydajność. do tej pory te całe teamsy przeładowane głupawymi libami, po prostu mulą na potęgę. aplikacja pisana myszą za pomocą kreatora.