Aplikacje mobilne

Android z Internetem bez reklam - przeglądarka Adblock udostępniona

przeczytasz w 1 min.

Twórcy Adblock Plus postanowili przygotować coś dla właścicieli urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google Android.

Adblock Android

Kilka dni temu pojawiły się informacje sugerujące, iż twórcy Adblock Plus planują przygotowanie przeglądarki internetowej. Były to doniesienia bardzo trafne, ponieważ ta została oficjalnie zapowiedziana. Jakby tego było mało, od razu ją też udostępniono.

Zgodnie z tym co sugerowaliśmy nie jest to jednak przeglądarka, z której korzystać będziemy na komputerach. Producent zdecydował się bowiem ukłonić w stronę właścicieli urządzeń mobilnych, a dokładnie tych, którzy korzystają z tabletów i smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Google Android (w późniejszym czasie pojawić ma się również wersja na iOS).

Adblock Browser wykorzystuje kod znany z Firefox. Największym atutem przeglądarki ma być rzecz jasna blokowanie reklam - domyślnie tych najbardziej denerwujących użytkowników (wyskakujące okienka), ale po odpowiedniej konfiguracji już wszystkich. Brak reklam to zdaniem twórców nie tylko spokój, ale również zwiększone bezpieczeństwo i szybsze ładowanie stron pozwalające oszczędzić pakiet danych i akumulator urządzenia.

Brakuje jednak obsługi rozszerzeń czy synchronizacji z wersją komputerową. Funkcje te być może pojawią sie w przyszłości. Obecnie mowa bowiem o wersji beta. Aby z niej skorzystać zapisać trzeba się do społeczności Adblock Browser for Android Beta w Google+, a następnie postępować z dostępnymi tam instrukcjami.

Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że każdego dnia staramy się oferować wam różnorodne treści, a nie jest tajemnicą, że w znacznej części utrzymujemy się właśnie z reklam. Prosimy zatem o dodawanie naszej strony do wyjątków w Adblock.

Źródło: adblockplus.org, venturebeat

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mike278
  9
  AD block jest aktywny ale wyłączony na tej stronie. Benchmark nie jest aż tak bardzo dokuczliwy z reklamami. Są gorsze serwisy.
  • avatar
   maly_wrobelek
   8
   Jest to faktycznie jedna z niewielu stron, gdzie zrobilem wyjatek w adblocku. A reklamy faktycznie nie sa tutaj natretne.
   • avatar
    AndreoKomp
    2
    Na komputerze PC ja nie mam nic przeciwko reklamom, ale statycznym. Takie mogą zawalać stronę ze wszystkich stron i problemu w tym nie widzę. Jestem jednak mocno przeciwny wyskakującym okienkom oraz reklamom animowanym, ponieważ dekoncentrują i irytują.
    Na urządzeniach mobilnych każda reklama jest nie mile widziana prze ze mnie, ze względu na pobieranie danych pakietowych oraz wielkość ekranu.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Zarabiajcie na czymś innym. Moje nerwy są ważniejsze, więc adblock zostanie na ON. Sorry.
     • avatar
      leon-san
      0
      Miałem AdBlocka wyłączonego. Jednak gdy benchmark zaczął publikować artykuły, które "zapomniał" oznaczyć jako sponsorowane, to uznałem niepisaną umowę za niebyłą. Odtąd AdBlock jest włączony stale.
      • avatar
       cyferluu
       -2
       Na laptopie używam starej wersji flasha i wiecie co, żadnych reklam! aby treść się wyświetliła muszę sobie na nią kliknąć i ręcznie odpalić filmik flash.Wspomagam się rzecz jasna ad blokiem :) Mi ta nieaktualna wersja flash nie robi a spokój mam. Na andku natomiast sprawę załatwia AdAway
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Androida sie rootuje i instaluje AdFree Android
        Blokuje reklamy w calym systemie, nie tylko w przegladarce. Dziala bardzo dobrze.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja tam nikomu nie popuszczam a zwłaszcza benchmarkowi za swoje podejście do niektórych spraw na tej stronie. Więc no can do . Blokować was dalej będę a teraz nawet na telefonie