Aplikacje mobilne

Uczniowie mogą się cieszyć. Google wprowadza cenne wsparcie

przeczytasz w 2 min.

Gigant z Mountain View pochwalił się nowościami, które trafiają właśnie do Wyszukiwarki i Obiektywu. Ich rolą będzie wspieranie uczniów podczas rozwiązywania zadań matematycznych lub przyrodniczych.

Komputery i telefony to dziś nieodłączne wsparcie każdego ucznia i studenta. Kolejne aplikacje do nauki to przede wszystkim narzędzia, które usprawniają wykonywanie skomplikowanych obliczeń lub same podpowiadają rozwiązania. Dzisiejsza technologia pozwala rozwiązywać zadania matematyczne w ułamki sekund przy użyciu smartfona, co w przypadku “manualnego” liczenia jest nieosiągalne.

Google postanawia jeszcze bardziej wesprzeć uczniów podczas nauki i prezentuje cenne narzędzie, które nie tylko dostarczy gotowe rozwiązanie problemu, a pokaże, jak krok po kroku otrzymać poprawny wynik.

Google dla uczniów i studentów

Nowość wprowadzana do Obiektywu Google pozwoli zrozumieć sposób, w jaki można dotrzeć do prawidłowego rozwiązania. Teraz po przekazaniu aplikacji zdjęcia z konkretnym zadaniem matematycznym, Google po chwili zaprezentuje przede wszystkim końcowy wynik, ale też rozpisze każdy etap uzyskania go. Oznacza to, że w aplikacji wyświetli cały proces przedstawiony krok po kroku, który pozwoli uzyskać odpowiednie rozwiązanie.

Google: zmiany dla uczniów i studentów

To jednak nie wszystko. O ile rozwiązywanie równań matematycznych nie jest dla Google dużym wyzwaniem, tak większe trudności mogą dotyczyć zadań tekstowych. Rozwinięcie LLM (sztuczna inteligencja) umożliwi jednak rozwiązanie i tego typu zadań.

W filmie prezentującym nowe rozwiązanie, Google podaje jako przykład zadanie polegające na dotarciu do odpowiedzi na pytanie o przyspieszenie rowerzysty zjeżdżającego ze wzniesienia przy znajomości wybranych danych. Jak widać na nagraniu – narzędzie Google bez trudu interpretuje to, co jest szukaną wartością i to, które dane wykorzystać do obliczeń. Naturalnie też prezentuje sposób rozwiązania zadania krok po kroku.

Google: zmiany dla uczniów i studentów

Planowane zmiany dotyczą też zagadnień przyrodniczych. Mowa tutaj o pojawieniu się w przeglądarce diagramów i grafik ilustrujących wybrane zagadnienia z biologii, chemii, fizyki lub astronomii. Google zamierza w przejrzysty sposób pokazywać najważniejsze informacje dotyczące wielu zagadnień (np. budowa komórki) z poziomu wyszukiwarki.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  GejzerJara
  0
  czyli gógiel będzie odrabiał zadania za ucznia. ale ale, to nic nowego. takie apki są dostępne od dawna na andka. czy na ajfona też są, nie wiem. nie mam.

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login