Technika wojskowa

Ukraińska armia działa w nocy. Zobacz jak dron zrzucił bomby na rosyjski czołg

przeczytasz w 1 min.

Ukraińska armia dysponuje całą masą nowoczesnego sprzętu, który pomaga likwidować nieprzyjacielskie wojska Federacji Rosyjskiej. Ostatnio jednostka bojowa "Aerorozvidka" pochwaliła się skutecznym wykorzystaniem drona bojowego R18.

Aerorozvidka to jednostka bojowa zrzeszająca operatorów bezzałogowych statków powietrznych (tzw. dronów). Ostatnio w ręce wojskowych trafił nowy dron R18, który od podstaw został zbudowany przez ekspertów z Ukrainy.

R18 jest uważany za jeden z najlepszych dronów do prowadzenia nocnych operacji – urządzenie ma zasięg 4 km i może latać przez 40 minut. Głównym atutem jest jednak to, że może ono przenosić uzbrojenie o wadze do 5 kg, a takie możliwości pozwalają na zrzucanie bomb i niszczenie opancerzonych pojazdów.

Dron R18

Ukraiński dron R18 niszczy rosyjski czołg T-72

Ostatnio jednostka Aerorozvidka opublikowała materiał wideo, na którym zarejestrowano praktyczne wykorzystanie drona R18. Akcję przeprowadzono w nocy na południu Ukrainy.

Celem ataku stał się rosyjski czołg T-72 – dron nadleciał nad pojazd, a następnie zrzucił bomby. Co prawda podczas pierwszej próby operatorzy spudłowali, ale drugi atak okazał się skuteczny (nie podano jednak zakresu uszkodzeń pojazdu).

Pozostawienie samotnego czołgu w szczerym polu to pokaz nieudolności rosyjskich wojsk

Dziwi zachowanie rosyjskiej armii. Pozostawienie samotnego czołgu bez wsparcia piechoty czy obrony lotniczej w szczerym polu wydaje się… mało profesjonalnym podejściem. Nie jest to jednak pierwsza tego typu wtopa Rosjan - dowodem są kolejne filmy przedstawiające zniszczenie rosyjskich czołgów czy zestrzelenia rosyjskich śmigłowców.

Źródło: Ukraine Leaks, Aerorozvidka

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Teodor
  15
  Potrzebne większe wsparcie dla Ukrainy.
  • avatar
   piomiq
   8
   "Pozostawienie samotnego czołgu w szczerym polu to pokaz nieudolności rosyjskich wojsk"
   Może go zostawili i po prostu uciekli..., bo nie chcieli już walczyć :P
   • avatar
    nomercy02
    6
    Takie nagrania poprawiają mi humor, brawo!
    • avatar
     michal_mat
     2
     Hmm, ale czy do nocnych operacji nie ważniejsze posiadanie kamery termo/noktowizyjnej niż zasięg 4km czy 40 min latania? Bo te dwa ostatnie to i w dzień się przydają...
     • avatar
      pawluto
      2
      No wreszcie te drony wykorzystano funkcjonalnie a nie tylko 20 minut latania bez pomysłu . brawo dla ukrainców.
      • avatar
       gromzjasnegonieba
       1
       a macie jakies filmy z Wolynia jak to Ukraincy nas milowali ?
       • avatar
        gromzjasnegonieba
        1
        wiecie jaki majatek ma Zelensky ?
        Niemal 700 milionow dolarow. W tym 5 samolotow, kilka samochodow, 15 luksusowych domow, 70 milionow dolarow w gotowce. Wiekszosc poza krajem. Taki z niego patriota. Niezle sie chlopak dorabia na wojnie.
        • avatar
         piomiq
         0
         "Pozostawienie samotnego czołgu bez wsparcia piechoty czy obrony lotniczej w szczerym polu wydaje się… mało profesjonalnym podejściem. "
         A może rosyjskie wojsko przyjechało na Ukrainę, aby ........ zezłomować stary sprzęt :/. Zapewne mają tego "na kopy", wyprodukowane w czasach "zimnej wojny".
         • avatar
          stalkerpl
          -4
          łykacie ta propagandę ukrainską wspieraną przez usa a to że w imię dobrobytu na ukrainie walą nas po łbach gumową pałką i jeszcze przy tym okradając ale wy się cieszycie z filmiku, ktoś słyszał aby ruscy rozpieprzyli ukrainski czołg, cokolwiek a my wysłaliśmy 100 czołgów ukraincom, dzieki temu ruscy zakrecili nam gazik, bedziemy smarować masełkeim po 20zł i może kupimy chlebek za kolejne 20zł ale czego sie nie robi by kacapom gorzej sie zyło, tj. Polakom