Internet

Wykop ma nowy layout. U mnie działa, ale powoli

przeczytasz w 2 min.

Wykop.pl, jeden z popularniejszych polskich serwisów internetowych, przywitał dziś użytkowników nową oprawą. Powiedzieć, że jest dyskusyjna, to zdecydowanie za mało.

Nowy wykop, technicznie i wizualnie

Trzeba przyznać, że mowa tutaj o tego typu zmianie, której trudno nie dostrzec. Niestety, póki co ma to w sporej mierze negatywny wydźwięk. Przesiadka na nowy kod finalnie pewnie dostarczy nowych opcji użytkownikom, ale dziś trudno ich poszukać, bo wykop.pl działa bardzo wolno, niektórym strona główna nie wczytuje się nawet przez kilka minut. To o tyle przewrotne, że zmiana technologiczna była planowana przede wszystkim z myślą o poprawie wydajności serwisu oraz bezpieczeństwie.

Nowy wykop, co wprowadzono?

Na pierwszy rzut oka da się dostrzec niektóre z nowości. Nowy layout to między innymi dedykowana przestrzeń dla gorących znalezisk i Kategorie, które mają pozwolić użytkownikom na skuteczniejsze filtrowanie interesujących ich tematów. Można będzie tworzyć także własne, np. w oparciu o tagi czy frazy.

Znacznie przebudowano też (wreszcie) wyszukiwarkę, a także sekcję pojawiającą się podczas dodawania znalezisk oraz komentarzy. Z zupełnych nowości pojawił się Komunikator pozwalający użytkownikom wymieniać wiadomości prywatne pomiędzy sobą. Na plus także ułatwienie dostępu do przełącznika pomiędzy trybem dziennym i nocnym - mogą skorzystać z niego również niezalogowani użytkownicy. Wśród korzyści dla zalogowanych natomiast, niektórym przydać mogą się także Powiadomienia (o tym, że ktoś wchodzi w interakcję lub co dzieje się z dodaną treścią).

Nowy wykop jest fatalny. Użytkownicy w dużej części niezadowoleni ze zmian

Poza warstwą techniczną, która powinna ulec poprawie, jest jeszcze szata graficzna, której raczej nikt nie ruszy (przynajmniej nie teraz). I w tym kontekście też pojawia się wiele komentarzy. Jak zawsze w podobnych sytuacjach, zdania co do atrakcyjności nowego layoutu są podzielone.

Niektórym się podoba. Inni podchodzą do tego pragmatycznie i dostrzegają, iż korekta została wykonana pod kątem urządzeń mobilnych, które coraz częściej wykorzystywane są do przeglądania Internetu. Można też przypuszczać, że nie zmniejszono ilości miejsca na reklamy. Ostatnia grupa daje wyraz swojemu niezadowoleniu także na samym wykopie, gdzie sporo dzieje się pod znaleziskiem właśnie o nowej szacie graficznej. W komentarzach wyliczane są elementy, które zdaniem niezadowolonych użytkowników zmieniono na gorsze.

wykop

Zapewne są wśród Was użytkownicy omawianego serwisu. Jak oceniacie nowy wykop?

Źródło: wykop

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jrk11
  3
  Niech sobie robią co chcą. Afery, bany, moderacja - ja dziękuję, już z tego nie korzystam. Przeniosłem się na Hejto i nie wracam.
  • avatar
   bankaigoku
   1
   Na szczęście jako wieloletni użytkownik pożegnałem się z wykopem w poprzednim roku. Poziom administracji jaki tam panował i coraz częstsze zjawisko banowania użytkowników za wszystko co nie było zgodne z główną linią narracji, było żenujące. I dla podkreślenia, mówię tutaj o usuwaniu treści za w pełni kulturalne wypowiedzi z nawet podawaną bibliografią. Teraz siedzę u niebieskiej konkurencji, gdzie może jest mniejsza społeczność, ale bardziej tematyczne wstawki. Resztę czasu z tej puli rozbiłem na strony ze śmiesznymi obrazkami. Jeśli chodzi o nową skórkę tej platformy, to pierwsze co się rzuca w oczy, to bardzo pogorszona czytelność przez za mały kontrast elementów i zbyt duże odstępy między liniami.
   • avatar
    Bazyliszek
    1
    na siłe stylizacja, ala fejs.
    Za dużo wszystkiego, niska przejrzystość. Utrudnione odnalezienie swoich postów.
    całość na minus
    • avatar
     dzumms
     1
     Sprzedali się orlenowi i obsrajtkowi za 10 mln, wszystko niewygodne dla władzy banowane i kasowane. Cenzura i propaganda jak w chinach, korei, rosji i białorusi. Rząd pisu niczym nie różni sie od tamtych, propaganda, bezkarność, obłuda, nepotyzm, hipokryzja, kłamstwa, socjalizm, złodziejstwo, oligarchia, bezprawie, rodzina na swoim na niespotykaną skalę jak nigdy wcześniej. Nowa komuna 2.0