Oprogramowanie

NVCleanstall - jest sposób na odchudzenie przerośniętych sterowników Nvidii

przeczytasz w 1 min.

Narzędzie NVCleanstall pozwoli zoptymalizować instalację sterowników. Póki co udostępniono testową wersję, ale śmiało można z niej korzystać również do aktualizacji pakietu.

Sterowniki do kart graficznych GeForce są przerośnięte i oferują dużo niepotrzebnych funkcji. Jest jednak sposób, aby zainstalować tylko te komponenty, których naprawdę potrzebujemy. Zobaczcie co potrafi NVCleanstall.

NVCleanstall został przygotowany przez redaktorów serwisu TechPowerUp i ma na celu zoptymalizować oraz przyspieszyć instalację sterowników (szczególnie przy wolniejszych połączeniach z siecią).

NVCleanstall

Aplikacja daje możliwość automatycznego lub ręcznego wyboru wersji sterowników, a także wskazania folderu do ich instalacji. Co więcej, programik powiadamia też o dostępności nowszej wersji oprogramowania, więc można z niego korzystać na bieżąco.

NVCleanstall

Najważniejszą funkcją jest jednak możliwość wyboru komponentów sterownika i instalacji tylko tych najpotrzebniejszych. Składniki zostały odpowiednio opisane, dzięki czemu nie musimy obawiać się o problemy z działaniem komputera. Możemy jednak pozbyć się niepotrzebnych funkcji i tym samym zmniejszyć paczkę danych do pobrania.

NVCleanstall aktualnie jest dostępny w wersji alpha i działa z systemami Windows 7, 8, 8.1 i 10 (w wersjach 32- i 64-bit).

Pobieranie NVCleanstall 0.1.0.0 (download)

 

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Geriavit
  3
  Wprawdzie nie skorzystam bo jadę na AMD ale uważam, że jest to zacna opcja. Moim zdaniem producenci powinni taką opcję stosować w standardzie zamiast z góry nam narzucać co mamy instalować. Czekam na wersję dla AMD :)
  • avatar
   Tomasz Słowik
   2
   Trzeba sprawdzić, dzięki!
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    załóżmy, że mam już zainstalowane sterowniki w starszej wersji i oczywiście ze wszystkimi śmieciami - zainstaluje nowe tylko z tym co chce deinstalując komponenty starej wersji?
    • avatar
     mutissj
     0
     ciekawe
     • avatar
      bullseye
      0
      Hmm a nie wystarczy kliknąć zaawansowane w instalatorze Nvidii i odznaczyć to czego nie chcemy ?
      Ba, po wypakowaniu plików z instalatora, wystarczy w menadżerze urządzeń wybrać kartę graficzną i aktualizuj sterowniki i wskazac folder gdzie wypakował instalator pliki.

      Do tego potrzebna była oddzielną aplikacja ? :D