Karty graficzne

DOOM, Sniper Elite 5 i Ghostwire - Nvidia i AMD rozdają darmowe gry. Jak je zdobyć?

przeczytasz w 3 min.

Nic tak nie cieszy jak darmowe gry. Zauważyło to nie tylko AMD, ale też Nvidia – obydwaj producenci przygotowali atrakcyjne promocje, które mają zachęcić klientów do zakupu nowej karty graficznej.

Sytuacja na rynku kart graficznych wraca do normy, więc coraz więcej osób zastanawia się nad złożeniem komputera i oczywiście zakupem nowej karciochy. Zarówno Nvidia, jak i AMD zwęszyły tutaj okazję i próbują przekonać potencjalnych klientów do zakupu swoich modeli – zachęcić do tego mają darmowe gry.

Darmowe gry do kart graficznych Radeon RX 6000

Firma AMD swoją promocję Raise The Game uruchomiła już jakiś czas temu – akcja Podnieś Poprzeczkę (Raise the Game) dotyczy wszystkich kart graficznych Radeon RX 6000 oraz gotowych komputerów i laptopów z takimi układami.

AMD - promocja z darmowymi grami do kart graficznych

ModelSaints RowForspokenSniper Elite 5
Radeon RX 6950 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6900 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6800 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6800TAKTAKTAK
Radeon RX 6750 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6700 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6700TAKTAKTAK
Radeon RX 6650 XTTAKTAK-
Radeon RX 6600 XTTAKTAK-
Radeon RX 6600TAKTAK-
Radeon RX 6500 XTTAK--
Radeon RX 6400TAK--

Osoby kupujące budżetowe modele Radeon RX 6400 i RX 6500 XT mogą otrzymać za darmo grę Saints Row, w przypadku średniaków Radeon RX 6600, RX 6600 XT i RX 6650 XT dodawany jest Saints Row i Forspoken, zaś w przypadku lepszych modeli są to aż trzy gierki: Saints Row, Forspoken i Sniper Elite 5.

AMD - promocja z darmowymi grami do komputerów i laptopów

ModelSaints RowSniper Elite 5Evil Genius 2
KOMPUTERY STACJONARNE
Radeon RX 6950 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6900 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6800 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6800TAKTAKTAK
Radeon RX 6750 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6700 XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6700TAKTAKTAK
Radeon RX 6650 XTTAKTAK-
Radeon RX 6600 XTTAKTAK-
Radeon RX 6600TAKTAK-
Radeon RX 6500 XTTAK--
Radeon RX 6400TAK--
LAPTOPY
Radeon RX 6850M XTTAKTAKTAK
Radeon RX 6800MTAKTAKTAK
Radeon RX 6800STAKTAKTAK
Radeon RX 6700MTAKTAKTAK
Radeon RX 6700STAKTAK-
Radeon RX 6650M XTTAKTAK-
Radeon RX 6650MTAKTAK-
Radeon RX 6600MTAKTAK-
Radeon RX 6600STAKTAK-
Radeon RX 6500MTAK--

W przypadku komputerów i laptopów pakiet gierek trochę się różni, bo do najsłabszych konfiguracji dodawany jest Saints Row, do lepszych Saints Row i Sniper Elite 5 (w miejsce Forspoken), natomiast do topowych Saints Row, Sniper Elite 5 i Evil Genius 2 (otrzymujemy zatem Evil Genius 2 zamiast Forspoken).

Kampania rozpoczęła się 10 maja i potrwa do 13 sierpnia 2022 roku (kody można wykorzystać do 13 września 2022 roku). W przypadku naszego kraju, akcja jest prowadzona we współpracy z kilkoma dużymi sieciami handlowymi (m.in. Media Expert). Tutajtutaj znajdziecie szczegóły o promocjach.

Darmowe gry do kart graficznych GeForce RTX 3000

Nvidia z promocją ruszyła dopiero dzisiaj, ale od razu „z grubej rury”. Akcja „Staw czoła demonom” (Face Your Demons) dotyczy jednak tylko wydajniejszych modeli GeForce RTX 3000 (a także komputerów i laptopów w nie wyposażonych).

Nvidia promocja z darmowymi grami

Karta graficzna lub komputer/laptopGhostwire: TokyoDOOM Eternal + DOOM Eternal Year One Pass
GeForce RTX 3090 TiTAKTAK
GeForce RTX 3090TAKTAK
GeForce RTX 3080 TiTAKTAK
GeForce RTX 3080TAKTAK
LAPTOPY
GeForce RTX 3080 TiTAKTAK
GeForce RTX 3080TAKTAK

Osoby kupujące karty GeForce RTX 3080, RTX 3080 Ti, RTX 3090, RTX 3090 Ti (lub komputer/laptop z taką kartą) mogą zgarnąć za darmo pakiet gier od Bethesda Softworks: Ghostwire: Tokyo oraz DOOM Eternal z dodatkami: DOOM Eternal: The Ancient Gods - Part One, DOOM Eternal: The Ancient Gods - Part Two i DOOM Eternal Year One Pass.

Warto zwrócić uwagę, że akcja potrwa krócej niż oferta AMD – od 12 lipca do 1 sierpnia 2022 roku. Promocja obowiązuje w dużych sklepach z elektroniką (m.in. Komputronik i Media Expert). Tutaj znajdziecie szczegóły.

Producenci walczą o klienta. Którą promocję wybrać?

Obydwaj producenci walczą o klienta i przygotowali promocje, które mają zachęcić do zakupu swojego sprzętu. Która propozycja jest lepsza? Dużo tutaj zależy od tego co chcecie kupić.

Oferta AMD obejmuje całą gamę modeli, w tym także bardzo dobrze wycenione słabsze i średnio-wydajne modele Radeonów. Dołożenie gierek na pewno będzie dodatkowym atutem do wyboru sprzętu. Nvidia ograniczyła się do wydajniejszych kart, których zakup w obecnej sytuacji, gdy coraz większymi krokami zbliża się premiera nowej serii GeForce RTX 4000, jednak niekoniecznie musi być dobrym pomysłem. Oferta ”zielonych” jednak bezapelacyjnie wygrywa jeśli chodzi o zakup laptopów, gdzie producent w praktyce nie ma żadnej konkurencji ze strony AMD. Szkoda jednak, że oferta właściwie ogranicza się do topowych konstrukcji za kilkanaście tysięcy złotych.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, którą promocję Wy byście wybrali (i dlaczego).

Źródło: AMD, Nvidia

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MokryN
  16
  One nie są DARMOWE jak muszę coś kupić żeby je dostać. Dam ci 2 kg jabłek (za darmo!) jak kupisz 100kg ziemniaków.
  • avatar
   BariGT
   4
   Jeśli ktoś kupi te karty w obecnych cenach aby dostać gniota sprzed 2-3 lat "za darmo" to zasługuje na taki los
   • avatar
    _Ciekawski_
    1
    Nvidia rozdaje dopiero od poziomu 3080, więc oferta AMD znacznie lepsza. Ale za tak wysokie ceny GPU jak obecnie i tak nie warto kupować. Ja się wstrzymuję. Obstawiam, że na koniec wakacji / we wrześniu ceny powinny być już ok.
    • avatar
     szymcio30
     0
     Te gry nie sa darmowe bo trzeba dany produkt kupić aby je otrzymać. Co innego na Steam lub Epic tam cała operacja wyniesie nas 0zł
     • avatar
      stud3nt
      0
      Nie widzicie najważniejszego: oni już sobie uświadomili, że coraz trudniej jest sprzedać karty po takich cenach jakie sobie ustawili, więc zaczynają dorzucać różne dziwne gratisy, aby skusić graczy.

      Oczywiście to nie zadziała - albo zadziała na krótką metę. Usiłują graczy wycisnąć z forsy ile się da przed sierpniowym merge ETH, który uczyni karty graficzne bezużytecznymi do kopania. Wtedy zobaczycie, co to znaczy "zalew pokoparkowych kart", a ceny polecą na pysk.
      • avatar
       Fiwyy
       0
       wolałbym, żeby walczyli o klienta obniżając ceny, a nie dodając niepotrzebne "gratisy"
       • avatar
        DanBag81
        0
        witam. ja natomiast mam nie miłe doświadczenie ze sklepem Media Expert. zakupiłem u nich na początku czerwca 2022r karte RX6600 przez internet i otrzymałem fakturę zakupu. kiedy natomiast przez strone AMDaward z linku zostaje przeniesiony do Media Expert i wypełniam ten ich formularz podaje formę dowodu zakupu jako faktura, potem podaje jej numer a nastepnie wrzucam załącznik ze zrzutem faktury i wciskam potwierdzenie otrzymuje na email kolejny email potwierdzam udział w tej SZOPCE by po chwili otrzymać wiadomość od MEdia Expert, iż cytuję " z przykrością informujemy, iż Twój zakup *********** nie został zrealizowany w okresie obowiązywania akcji promocyjnej." to ja się pytam że o co tu do choley chodzi? toż akcja trwa od maja do 13 sierpnia, ja dokonałem zakupu na początku czerwca to jak nie łapię się w okres trwania tej promocji? może mi to ktoś wyjaśnić? Bo na Media Expert PL to nie ma co liczyć raczej jeżeli takie numery odstawiają.